Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Továbbra is lefelé tart a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a blue chipek mindegyike veszített értékéből a kereskedés első két órájában.
Ott folytatta szerda délelőtt a BUX, ahol kedden abbahagyta. A pesti börze vezető indexe 0,7 százalékos mínuszban indított, s bár az első percekben emelkedni kezdett, s a tegnapi záróértéket is megközelítette, nem tartott sokáig a lendület, s a kereskedés harmadik órájának már 1,2 százalékkal a keddi végső érték alatt, 22 750 pont környékén vágott neki a mutató.
A vezető papírok mindegyike lejtőre került. A legjobban egyelőre a kedden is felülteljesítő Magyar Telekom tartja magát, amely 0,2 százalékot veszített csak értékéből, s jelenleg 548 forinton forog. A másik három blue chip azonban 1 százalékot meghaladó értékben esik. A gyorsjelentését követően a tegnapi kereskedés nagy vesztese a Richter ezúttal 1,1 százalékos mínuszban jár, 40 100 forinton, míg a Mol 1,6 százalékkal 21 975 forintig ereszkedett, az OTP papírokért pedig 5821 forintot adnak, ami 1,4 százalékkal alacsonyabb a tegnapi záróárnál.
Egyelőre a forgalom sem kimagasló, 5,8 milliárd forint. Az OTP 3,1, a Mol 1,7 milliárdnál tart.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.