Minden idők legjobb első negyedévére készül az Audi

Az idei lesz a legjobb első negyedév az Audi történetében, erre utal, hogy a forgalom januárban és februárban is 20 százalék körüli mértékben nőtt - mondta kedden a Magyarországon 900 millió eurós beruházást végző társaság értékesítési igazgatója.

  • MTI MTI
Minden idők legjobb első negyedévére készül az Audi

Peter Schwarzenbauer szerint a luxusautók iránt Kínában változatlanul erős kereslet, és a válságból egyre inkább magához térő amerikai piac révén érhetnek el értékesítési rekordot 2011 első három hónapjában. Januárban világszerte 95 400 Audit adtak el, 23 százalékkal többet az egy évvel korábbinál, és februárban is hasonló mértékben nőttek az eladások - mondta az igazgató Genfben, a svájci városban március 3-án kezdődő nemzetközi autószalont megelőző szakmai rendezvényen. 

Elsősorban a Q5-ös és a Q7-es terepjáró fogy jól. Nagy sikert arathatnak az idén megjelenő új modellek is. Elsősorban az A6-os limuzin felfrissített verziójához, a Q5-ös hibrid modellhez és a terepjáró kisebb méretű, Q3 jelzésű modelljéhez fűznek nagy reményeket - tette hozzá Rupert Stadler vezérigazgató. 

A Volkswagen csoporthoz tartozó Audi a világ harmadik számú luxusautó-gyártója a BMW és a Mercedeseket gyártó Daimler után. A társaság tavaly minden korábbinál több kocsit, összesen 1,09 millió darabot értékesített, az idén pedig új csúcsra, 1,2 millió darabra kívánja növelni az eladást. 

Az Audi 900 millió eurós beruházással bővíti a győri üzemét, a fejlesztéssel közvetlenül 1800 új munkahely jön létre.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.