Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Az Aegon Magyarország a médiából szerzett tudomást arról, hogy több kormányzati feljelentés született a magán-nyugdíjpénztári szektor korábbi gazdálkodása ügyében, illetve később arról is, hogy konkrétan az Aegon magánnyugdíjpénztárat illetően rendőrségi eljárás indult - közölte a cég. A Magyar Nemzet írta korábban, hogy a rendőrség ötmilliárd forintra elkövetett hűtlen kezelés gyanújával folytat nyomozást az Aegon nyugdíjpénztárral szemben.
Az Aegon magánnyugdíjpénztár másfél évtizeden keresztül a törvényesség betartásával, több szervezet - PSZÁF, letétkezelő, könyvvizsgáló - által rendszeresen ellenőrzötten működött és ezek a szervek nem tártak fel egyetlen alkalommal sem olyan hibát, ami büntetőeljárásra adhatott volna okot - írta közleményében a cég.
"A magánnyugdíjpénztárak működését szigorú előírások, törvények szabályozzák, amelyek többek között előírják a tagi befizetésekből levonható költségek mértékét és a vagyonkezelői díjat is. Ezeket a jogszabályokat a pénztárunk betartotta, így értetlenül állunk a minket ért vádak előtt. A Kehi-vizsgálat eredményét nem ismerjük és mind a mai napig semmilyen tájékoztatást ez ügyben nem kaptunk" - tette hozzá a közlemény.
Az Aegon magánnyugdíjpénztár az ország második legnagyobb nyugdíjpénztára volt, több mint 570 milliárd forint kezelt vagyonnal és 600 ezres taglétszámmal. A PSZÁF által közzétett hivatalos adatok szerint a nyugdíjvagyon állami átvételét megelőző tíz évben az Aegon magánnyugdíjpénztár pozitív eredménnyel kamatoztatta tagsága nyugdíjcélú megtakarításait, azaz a tagok vagyona gyarapodott - közölte a társaság.
Tíz év átlagában a pénztár három portfóliója 5,67 (klasszikus); 6,38 (kiegyensúlyozott); 7 (növekedési) százalék nettó hozamot ért el, amely az inflációt és a referenciahozamot is meghaladó mértékű volt. Az állami nyugdíjrendszerbe visszalépő tagoknak a pénztár több mint 33 milliárd forint reálhozamot fizetett ki.
A Kehi elnöke, Gaál Szabolcs Barna május 4-én jelentette be, hogy az AXA, az Erste és az Aegon magánnyugdíjpénztár működése kapcsán tettek feljelentést. A Magyar Nemzet szombaton azt írta, hogy a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) az Aegon nyugdíjpénztárral szemben ötmilliárd forint értékre elkövetett hűtlen kezelés gyanújával folytat nyomozást.
A nyomozást elrendelő Fővárosi Főügyészség szóvivője, Skoda Gabriella a lapnak azt mondta, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt indított nyomozást a BRFK gazdaságvédelmi főosztálya az Aegon Magyarország önkéntes és magánnyugdíjpénztárral szemben Gaál Szabolcs Barnának a feljelentése alapján.
A Kehi-elnök által megjelölt másik két cég, az Erste és az AXA magánnyugdíjpénztára ügyében a budapesti V. és XIII. kerületi ügyészség dönthet a nyomozás elrendeléséről.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az Alzheimer-kór sokkal több nőt érint, mint férfit. Ennek oka nem az, hogy a nők tovább élnek, hanem a hormonháztartásuk sajátossága. Megfelelő életmóddal azonban a kognitív képességek hanyatlása megelőzhető – állítja új könyvében Lisa Mosconi agykutató.
Ujvári Imre szerint a Tisza Párt rendezvényén nem fizettek az áramért, és autóval hajtottak be egy természeti parkba.