Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Azzal a kéréssel fordult a magyar hatóságokhoz a horvát ügyészség, hogy kihallgathassa a Mol elnök-vezérigazgatóját, mivel megalapozottnak tartja a gyanút, hogy Hernádi Zsolt kenőpénzügyben érintett. A Mol továbbra is alaptalannak tartja a korrupciós vádakat, a Legfőbb Ügyészség és a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium pedig közölte, hogy hozzájuk nem érkezett hivatalos megkeresés ez ügyben.
A korrupció és a szervezett bűnözés elleni fellépést irányító horvát ügyészség (USKOK) csütörtökön a honlapján adott hírt arról: Horvátország július 1-jei európai uniós csatlakozása új feltételeket teremtett ahhoz, hogy biztosítsák Hernádi Zsolt megjelenését a vizsgálati eljárásban, tekintettel a tagországok között a büntetőügyekben megvalósuló igazságügyi együttműködésre.
Így nemzetközi jogsegély keretében kérést küldtek az illetékes magyar szervekhez, hogy nyújtsák át az első kihallgatásra szóló idézést a gyanúsítottnak. Az USKOK hozzátette, hogy a választól függően fog majd dönteni arról, milyen további eljárást kövessen az európai elfogatóparancs esetleges kiadásával kapcsolatban. Az USKOK közölte azt is, hogy július 4-én döntött arról, folytatja a tavaly decemberben leállított nyomozást Hernádi Zsolt ellen.
A zágrábi megyei bíróság tavaly novemberben első fokon háborús nyerészkedésért, hivatali visszaélésért és vesztegetés bűntettének elkövetéséért 10 év börtönre ítélte Ivo Sanader volt kormányfőt. Az egyik vádpont szerint Sanader a magyar Mol olajipari társaságtól 10 millió euró kenőpénzt kapott, hogy ennek fejében a Mol irányítói jogokat szerezzen az INA felett, a veszteséges gázüzletág kivételével. A Mol visszautasította a Sanader-ítéletben elhangzottakat, és közölte, soha nem korrumpált egyetlen politikust sem, és nem adott pénzt azért, hogy megszerezze az INA irányítási jogait. A vállalat szerint az ügy kevésbé szól a Molról vagy az INA-ról, hanem sokkal inkább egy horvátországi politikai ügyről van szó.
Az MTI kérdésére csütörtökön a Mol hangsúlyozta: továbbra is fenntartja álláspontját a vádak megalapozatlanságáról, amelyet nemzetközi jogi szakértők is megerősítettek. Hozzátették, hogy a korábbiaknak megfelelően továbbra is minden illetékes hatósággal együttműködnek az ügyben. A Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium és a Legfőbb Ügyészség csütörtökön közölte, eddig nem érkezett hozzájuk hivatalos megkeresés ez ügyben.
Nehéz tárgyalásokra számít a Mollal a részvényesi megállapodás megváltoztatásával kapcsolatban Slavko Linic horvát pénzügyminiszter, aki csütörtökön újságíróknak kijelentette, hogy választ vár az INA gázüzletágával kapcsolatos kérdésekre is. Kijelentette, hogy érdekük a részvényesi megállapodás megváltoztatása, és válaszokat vár az olaj- és gázmezőkkel, illetve két olajfinomítóval kapcsolatos befektetésekről is. Linic szerint a tárgyalások egyik legnehezebb része a gázüzletág kérdése lesz, mivel az véleménye szerint óriási károkat okozott. Ez valamilyen módon összefügg a Sanader-ítélettel - idézte szavait a Poslovni dnevnik horvát gazdasági napilap.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Az ingatlanvásárlást nehezíti, valós pozitív hatása viszont valószínűleg nem lesz a települések önazonosságát védeni hivatott szabályozásnak.
Tusványoson Semjén beszélt Majkáról és arról is, mire számít, ha esetleg hatalomra kerülnek Magyar Péterék.
A miniszterelnök beszélt Majkáról és Azahriah-ról is.
Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége.
Témák és vélemények a világlapokból.