Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A további orosz gáz importjáról egyeztet Görögország a Gazprommal, mert szeretnék, ha az olcsóbb ár mellett átálljanak a nem olajár-indexált árazásra. Az év végéig azonban meg kellegyezni.
Bár csak 2016-ban esedékes a görög-orosz gázvásárlási szerződés meghosszabbítása, egyelőre kemény ellenállásba ütközik Athén amiatt, hogy miközben legalább 20 százalékos árengedményt akar, a Gazprom eddig csak ennek feléről lenne hajlandó tudomást venni.
A Natural Gas Europe online lapot idéző energiainfo szerint egyelőre az is hiábavaló érvelésnek tűnik, hogy a görögöknek jelenleg másfélszer annyiba kerül ugyanaz az orosz gáz, mint ami az Egyesült Királyságba kerül. Utóbbinak az EU-ban jelenleg a legalacsonyabb árat sikerült a Gazpromnál kialkudnia. Az oroszok a görög gázár esetében egyelőre kitartanak: csupán 10 százalékot engednének.
A Gazprom Görögország esetében ráadásul továbbra is a '90-es évek elején általános, ám azóta sok szerződésben alaposan átdolgozott gázárképletet használja - márpedig Athén az olajár-indexálástól is szabadulni szeretne.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Bár a károk súlyosak és kiterjedtek, személyi sérülésről egyelőre nem érkezett hír.