Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Jacob Lew amerikai pénzügyminiszter Vang Jang kínai miniszterelnök-helyettesnek nemrég küldött levelében arra figyelmeztetett, hogy komoly hatással lehetnek a két ország közti kapcsolatokra a Kínában működő külföldi vállalatok ellen indított versenyjogi vizsgálatok.
A levél tartalmáról tájékoztatott források szerint Jacob Lew felhívta a figyelmet arra, hogy júliusban egy pekingi találkozón Kína ígéretet tett, hogy monopóliumellenes törvényeit a fogyasztók érdekében fogja használni, és nem más vállalatok vagy ágazatok megsegítésére.
Kínában az elmúlt időszakban több vizsgálat is indult külföldi tulajdonú nagyvállalatok ellen, és a vizsgálatok több esetben is azt állapították meg, hogy versenyjogi szabályokat sértenek a külföldi cégek.
Az érintett vállalatok szerint viszont indokolatlanul sokat foglalkoznak velük a kínai hatóságok. Úgy vélik, rejtett protekcionizmusról van szó, amellyel kínai cégeket próbálnak előnybe hozni, és nyomást gyakorolnak rájuk azért, hogy ne emeljenek semmilyen kifogást a vizsgálatok ellen.
A kínai kormány vasárnap nem válaszolt a Dow Jones hírügynökség megkeresésére az üggyel kapcsolatban, de kínai hivatalnokok korábban hangsúlyozták, hogy ugyanazok a szabályok vonatkoznak a kínai és a külföldi vállalatokra. Kínai kormányzati források szerint a monopóliumellenes vizsgálatoknak csak tizede érint külföldi vállalatokat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.