Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Több mint egymilliárd forintból új, speciális, savanyított tejtermékeket fejlesztett a szegedi Sole-Mizo Zrt., a cég a kutatás-fejlesztéshez (K+F) 480 millió forintos támogatást nyert az Új Széchenyi Terv pályázatán.
A cég közleménye szerint a 2012-ben kezdődött projekt célja az volt, hogy a vállalkozás szegedi üzemében speciális eljárásokkal, berendezésekkel és anyagokkal - mikroalgák, természetes színezékek, természetes édesítőszerek - olyan kiváló minőségű új típusú savanyított tejtermékeket állítson elő, amelyek megfelelnek az egészségtudatos táplálkozási irányzatoknak és kiemelkedő az élettani hatásuk.
A K+F projektben egyebek között natúr joghurtot, ivójoghurtot, és algás joghurtot fejlesztettek ki. Tájékoztatásuk szerint a beruházás részeként a fejlesztéshez kapcsolódó töltőgépeket, higiéniai berendezéseket és laboreszközöket is beszereztek, valamint laboratóriumi vizsgálatokat, egyetemi együttműködési szolgáltatásokat, anyagköltségeket és bérköltségeket finanszíroztak.
A Sole-Mizo Zrt. tervei szerint az új termékeket nemcsak belföldön, hanem külföldön is értékesítik majd, így növelve a cég exportbevételét. A befejezett kutatás-fejlesztési program lehetőséget teremt az iparághoz kötődő további fejlesztések elindításához is.
A Sole-Mizo Zrt. utolsó lezárt gazdasági évében, 2013-ban 42,4 milliárd forintos árbevétel ért el, ami 5 százalékos növekedés az előző évhez képest. Az export részaránya az árbevételen belül 30 százalékot tett ki, ez közleményük szerint már az idén növekedhet. A szegedi vállalat 879 dolgozót foglalkoztat. Az üzemben mintegy 300 féle terméket gyártanak, a főbb termékek a tejek, az ízesített italok, a joghurtok, a sajtok és a desszertek.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Legfeljebb 50 millió forintot lehet majd felvenni 3 százalékos kamaton.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A NER fői nagyvállalkozója csak a kockázatosnak ítélhető közbeszerzések keretében akár 2,2 ezer milliárd forint járadékot zsebelt be bő tíz év alatt.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Milyen autó képes erre egyáltalán?