Közmunkásokat toboroz a Magyar Honvédség

A Magyar Honvédség közmunkásoknak kínál álláslehetőséget, mert a szervezet elmondása szerint nyitottak mindazok felé, akik elkötelezettek a haza védelme iránt.

  • hvg.hu hvg.hu
Közmunkásokat toboroz a Magyar Honvédség

Összesen négyszáz közmunkásból lehet hivatásos katona a Blikk információi szerint. A lap úgy tudja, a közmunkások önkéntes alapon jelentkezhetnek, például a honvédség toborzóirodáiban is. A jelentkezés azonban nem jelent automatikusan egyenruhát, mert például a fizikai alkalmasság mellett a jelentkezők egészségének is kifogástalannak kell lennie, nem is beszélve a pszichológiai tesztekről, amelyeken szintén könnyű elbukni.

MTI / Koszticsák Szilárd

A honvédség mindenesetre úgy fogalmazott, hogy nyitnak „mindenki felé, aki elkötelezett a haza védelme iránt”.

Ahogy korábban is írtuk, egy nyolc órában dolgozó közmunkás idén kicsit több mint nettó 51 ezer forintot keres, szakképzettként pedig körülbelül nettó 66 ezer forintot visz haza.

Egy szerződéses katona legkevesebb valamivel bruttó 166 ezer forint felett kereshet. Ezt persze feltornázhatja, ráadásul különböző pótlékok is járnak neki, így akár több mint kétszer annyit kaphat, mintha árokásással vagy kerítésépítéssel foglalkozna közmunkásként napi nyolc órában. De azzal is lehet duzzasztani a fizetést, ha külföldi misszióra jelentkezik valaki.

A Honvédelmi Minisztérium a Blikknek elmondta, hogy a frissen belépőknek már az alapkiképzéstől jár az illetmény.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Aktuális pályázatok

Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.

Még ki sem hallgatták a NER-es sztárpapot, aki meztelenre vetkőztetett védenceit masszírozta a gyanú szerint

Még ki sem hallgatták a NER-es sztárpapot, aki meztelenre vetkőztetett védenceit masszírozta a gyanú szerint

Lassú víz partot mos – talán ez a mondás írja le a legpontosabban, mi történik, amikor kiderül, hogy egy egyházi személy kiskorúakkal szemben szeméremsértő módon viselkedett. A botrányokat rendszerint nagy médiazaj kíséri, és ma már a gyanúba kerültek felfüggesztése is rutinszerűen megtörténik, de hiába: az egyházi és világi eljárások eredményét többnyire lehetetlen kideríteni. A HVG a közelmúlt botrányos ügyeiről kérdezte az illetékes szerveket.