Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Szinte sehol máshol nincs annyi idősnek saját lakása, mint Magyarországon, de a fiatalok alig tudnak elköltözni a szüleiktől.
Sokkal több magyarnak van ingatlanja, mint az európai átlag, de a lakosság harmada még így is lakásra gyűjt – derül ki az OTP Lakástakarék adataiból. Amíg az európaiak 60 százalékának van saját lakása, nálunk 90 százalékos ez az arány. A szám különösen a 65 éven felettiek miatt ennyire magas. Az, hogy az albérlet nem elég, saját ingatlanra van szükség, nem egyedi jelenség a régiónkban: Európában csak Szlovákiában magasabb a saját lakással rendelkezők aránya, mint itt.
Mindez különösen úgy szembeszökő, ha tudjuk, hogy a 25 és 34 év közötti magyarok 43 százaléka még a szüleivel él, a 18-34 éveseknek pedig az 58 százaléka. Azaz az idősek és a középkorúak már szinte kivétel nélkül megszerezték a saját lakásukat, a fiatalok azonban nem tudnak vagy nem akarnak elmenni otthonról. Pedig az, hogy az embernek van-e saját lakása, a vagyonosság egyik legfőbb meghatározója: európai szinten a lakástulajdonosok vagyona 25-ször akkora, mint a bérlőké.
Ha végre eljut oda az ember, hogy lakást vegyen, a leginkább az számít, hogy megfizethető ingatlant találjon. Az ár még annál is fontosabb, mint hogy milyen a lakás elhelyezkedése és az állapota. Ennél is kevésbé fontos a felszereltség, a leginkább pedig az mindegy, hogy milyen a szomszédság – pedig az albérletek egyik legnagyobb előnye a lakással szemben pont az, hogy ha elviselhetetlenek a szomszédok, sokkal könnyebb odébbállni.
Az álomotthon 50 és 100 négyzetméter közötti, különösen a gyerekes családoknál pedig az is fontos, hogy jó legyen a környék a közlekedés szempontjából is. Az idősebbek főleg azt kedvelik, ha nem kell sokat lépcsőzniük: egy európai felmérés szerint az idősek 40 százalékának okoz problémát, hogy lépcsőn kell felmennie a lakásához, egyharmaduk pedig a túl sok gyaloglásra panaszodott.
A dolgozók többsége nem számíthat arra, hogy a munkahelyéről támogatást kap a lakásvásárláshoz, de egyre többeknek segítenek. A felmérés szerint a cégek 4 százalékánál adnak lakáscélú támogatást a dolgozóknak, további 5 százaléknál pedig tervezik ennek a bevezetését.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.
Az Oroszország-szakértő szerint köze lehetett a palágykomoróci templom elleni támadáshoz az Orbán-kormánynak.
Az indulásról, az érkezésről és az űrben végzett kísérletekről is beszélt az űrből nemrég visszatért magyar asztronauta.
Azt állította, nem volt verésnyom a férfin.
A lezárásért felelős szervezet azt ígérte, hogy nem adják fel.
A gyakorlógépekkel van a hiba.
Hadházy Ákos megint számolt. Napi luxi: A kormányfő lányának papucsa és a blúza hasonló árban, 300 ezer forint körül lehetett – egyenként.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Elszállók, összeukránozás, levelibéka, választalan, repülőember.