Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Konzultációt indított Brüsszel, mert hiába tiltott a nemek közötti megkülönböztetés, a nők átlagosan mégis 16 százalékkal kevesebbet keresnek a férfiaknál.
Nyilvános konzultációt indított az Európai Bizottság, hogy felmérje, az uniós jogszabályok mennyire elegendőek a nők és férfiak egyenlő bérezésének elérésére. Az unió egyik alapelve az „egyenlő munkáért egyenlő bért”, az uniós jogszabályok pedig tiltják a nemi alapon történő közvetlen és közvetett megkülönböztetést.
Ehhez képest az EU-ban a nők átlagosan 16,2 százalékkal kapnak kevesebbet ugyanazért a munkáért. Magyarországon a helyzet valamivel jobb, hiszen itt 14 százalékos a bérkülönbség, de az Magyarországra is igaz, hogy a nők jellemzően alacsonyabb pozícióban dolgoznak.
A nyilvános konzultációval – amely a béregyenlőségért indított akcióterv része – Brüsszel azt szeretné felmérni, az egyenlő bérezés alapelvét hogyan lehet még jobban érvényre juttatni. A bizottság a polgárok, a hatóságok, a szociális partnerek, a civil társadalmi szervezetek és a kutatók véleményét, tapasztalatait és észrevételeit kívánja megismerni. A konzultációban április 5-ig lehet részt venni az interneten elérhető kérdőív kitöltésével.
A kérdőív angolul ezen az oldalon érhető el.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Egy akvizíció során a vételár mellett az adózási következményeket is hasznos számba venni a tranzakció tervezésekor.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Öt évtizede Steven Spielberg A cápával megteremtette, két évre rá barátja, George Lucas a Csillagok háborújával megerősítette a nyári bombasiker intézményét. A vakáció idején korábban olyan filmeket mutattak be, amelyektől nem vártak kirobbanó eredményt.
A napokban az orosz közlekedési miniszter is így járt, majd néhány órával később holtan találták meg az autójában.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?