Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A globális GDP hatodát adja Kína, de nem lehet felhőtlen az örömük.
A világ GDP-jének több mint 16 százalékát adta tavaly Kína, így a világ 2019-es gazdasági növekedéséhez 30 százalékban járult hozzá – közölte az ország statisztikai hivatalának a vezetője.
Ez a statisztikai adat azért jöhetett jól neki, mert így nem arról kellett beszélnie, ami sokkal fontosabb:
tavaly 1990 óta a legkisebb ütemben nőtt Kína GDP-je.
Igaz, a 6,1 százalékos növekedést így is sok ország megirigyelhetné, de Kínában a rendszer stabilitásának egyik alapját jelentette az, hogy hosszú ideig minden évben kétszámjegyű volt a GDP növekedése. 2015 volt az első év, amikor 10 százalék alatti növekedést mértek, azóta is tart a lassulás.
Kína 2009-ben előzte meg Japánt, és ezzel Ázsia legnagyobb, a világ második legnagyobb gazdasága lett. Mivel sok más ország 2019-es GDP-adata még nem elérhető, nem tudni, hogy igazat állítanak-e a kínai statisztikusok a 16 százalékos aránnyal, de valószínű, hogy igen, mert már 2018-ban is közel voltak ehhez az arányhoz. Az egyelőre valószínűtlen, hogy a világ legnagyobb gazdasága legyen a kínai belátható időn belül, az Egyesült Államok GDP-je másfélszer akkora, mint az övék.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.