MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Túl nagy a főváros az országhoz képest a jegybankelnök szerint, ezért kisebb részekre kell bontani. Víziójában külön város lenne Óbuda, Zugló, Kelenföld és a többiek, a 600 ezres városmag pedig egyszerre válhatna többek között globális sport- és wellnessfővárossá. A külső kerületek négymilliós szerencsepatkója lehetne szerinte az ország motorja.
Budapest
egyfelől a magyar nemzet büszkesége, másfelől egy vízfej, a kommunista diktatúra káros öröksége
– ezzel a felütéssel kezdi a Magyar Nemzetben hétfőn megjelent, Budapest feldarabolását felvető cikkét Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke.
A Budapest-dilemma szerinte azt jelenti, hogy mint “a magyarság politikai, kormányzati, kulturális, szellemi, gazdasági és pénzügyi” központját érdemes lehet mindent fejleszteni benne, ám a város
csak nagy méretű, ugyanakkor nem erős
ezért nem volt képes olyan fejlődésre, ami az ország és a Kárpát-medence felzárkózásához szükséges.
A város fejlődésének legnagyobb korlátja a jegybankelnök szerint saját maga. Matolcsy “térszerkezeti összehasonlítások” alapján megállapítja, hogy azok az országok váltak sikeressé az elmúlt 50 évben, ahol a főváros nem volt túlsúlyban a második legjelentősebb városhoz képest. Például “Bern, Bonn, Berlin, Bécs, a skandináv országok, Varsó, Prága és a többiek”. Matolcsy szerint
ez a súlyos aránytalanság, tehát a térszerkezet erős egyensúlyi megbomlása áll a „budapesti patthelyzet” hátterében, amiből természetesen rendre hibás politikai, kormányzati és üzleti döntések születnek.
Matolcsy megoldásokat is javasol:
Jövőképet is felvázol egyetemek köré szerveződő innovációs parkokkal, okosszolgáltatásokkal, új “startup-intézményrendszerrel”, “konferenciaturizmus-intézményegyüttessel” - de nem megy bele a részletekbe.
A nagyívűnek szánt vízióban Budapest a fürdők révén wellness-világközponttá, “egészség-városrésszé”, “globális sportfővárossá” válna, igaz ehhez meg kell építeni az infrastruktúrát és “a sportgazdaságot összekötni az egészségvárossal”, mert
a kevesebb sokszor több.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
A Google Térkép, a Waze és más alkalmazások arra hivatottak, hogy megkönnyítsék a közlekedést, néha azonban maguk okozzák a káoszt az utakon. Egy szakértő elmagyarázza, mely helyzetekben érdemes a sofőröknek inkább a megérzéseikre hallgatniuk.