Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Professzionális futballkörkép címmel tett közzé több mint 100 oldalas jelentést az MLSZ. A szövetség elemzése pénzügyi, sportszakmai és szurkolói szempontok alapján vizsgálja a magyar bajnokság működését európai viszonylatban.
A jelentés első részéből kiderül, hogy egy átlagos NB1-es klub több, mint 10 millió eurós, azaz közel 4 milliárd forintos bevételre tett szert, amely többszöröse az UEFA-koefficiens alapján hasonló színvonalú szlovák vagy román ligákhoz tartozó adatnak. Különösen magas a szponzori bevételek aránya – itt főképp arra kell gondolni, hogy az állami vállalatok, mint a Szerencsejáték Zrt vagy az MVM öntik a pénzt a magyar focira –, egy csapat átlagosan közel másfél milliárd forint szponzori bevételhez jut, a hasonló nézettségű cseh vagy a horvát ligában jóval alacsonyabb ez az összeg. Szintén átlagon felüli a magyar csapatok támogatásokból érkező bevétele – itthon erre a tao miatt van lehetőség –, míg a játékoseladásokból származó bevétel az MLSZ jelentésében szereplő országok közül a második legalacsonyabb, egyedül Szerbiából igazoltak játékosok kevesebb pénzért külföldre.
És az is jól mutatja, hogy főleg az állam pénzeli a klubokat, hogy a vizsgált 2021-22-es szezonban a stadionok kihasználtsága 29 százalék volt, az átlagnézőszám pedig 2772 fő.
A kiadások terén ezzel szemben már kevésbé tűnik ki a régiós mintából a magyar bajnokság, amelynek csapatai így jóval jövedelmezőbben működnek, mint a többnyire veszteséges lengyel, román vagy szlovák csapatok. A hazai klubok ugyanakkor többet költenek új játékosok igazolására, mint amennyi bevételük eladásból származik, ez a régióban még a cseh csapatokról mondható el.
A sportszakmai fejezet szerint a 21 év alatti magyar focisták jóval kevesebb játékidőt kapnak az NB1-ben, mint más bajnokságok fiataljai, és innen kerül a legkevesebb hazai játékos magasabban jegyzett európai bajnokságokba.
A témában hamarosan egy hosszabb cikkel is jelentkezünk.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.