Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Olaszország 2019-ben, a G7-ek közül egyedüliként csatlakozott a projekthez.
Az olasz kormány levélben tájékoztatta a kínai kormányt, hogy nem kívánja megújítani a márciusban lejáró kétoldalú megállapodást, amelyet a kínai kezdeményezésű, Egy övezet, egy út kezdeményezéssel kapcsolatban kötöttek.
Giorgia Meloni kormánya a megállapodás felmondásáról már szerdán tájékoztatta egy jegyzékben Kínát, egyúttal biztosítva Pekinget, hogy fenn kívánja tartani a stratégiai együttműködést.
A miniszterelnök csütörtökön Rómában tartott sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az új selyemútnak is nevezett nagyszabású nemzetközi infrastrukturális együttműködési program nem hozta meg a remélt eredményeket, de a két országnak folytatnia kell a kereskedelmi és gazdasági kapcsolatok javítását. Hasonlóképpen nyilatkozott Antonio Tajani külügyminiszter is, aki szerint a projekt nem járt jelentős előnyökkel Olaszország számára.
Olaszország lelépett a kínai Selyemútról, Magyarország menetel tovább
Bár egyik kormány sem verte nagydobra, Róma már értesítette Pekinget a megállapodás felmondásáról.
A program kapcsán csütörtökön Vang Ven-pin kínai külügyi szóvivő sajtótájékoztatót tartott, de közvetlenül nem kommentálta Olaszország döntését. Ugyanakkor elmondta: „Kína határozottan elutasítja az Egy övezet, egy út együttműködésnek ártó rágalmakat, és ellenzi a konfrontációval okozott megosztottságot".
„A Selyemút Fórumra októberben 151 ország és 41 szervezet, köztük Olaszország képviselői utaztak Kínába" - emlékeztetett.
Olaszország 2019-ben, a hét ipari nagyhatalom csoportjából (G7) egyedüliként csatlakozott a kereskedelmi és beruházási projekthez, a megállapodást az akkori miniszterelnök, Giuseppe Conte írta alá. Giorgia Meloni jelenlegi miniszterelnök egy idén májusi interjúban úgy fogalmazott, a Kínával való jó viszony úgy is fenntartható, ha Olaszország nem vesz részt a programban.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök október közepén Pekingben járt az Egy övezet, egy út csúcstalálkozóján. Egy szóval sem említette, hogy elégedetlen lenne a programmal.
Moszkvában érezhette magát Orbán Pekingben, ahol Putyin rezidenciáján találkozott az orosz elnökkel
Orbán Viktor továbbra is Pekingre és Moszkvára fogad, de elfordulhat, hogy ráfizet. Az EU-s vezetők közül csak a magyar kormányfő ünnepli a kínai fővárosban az Övezet és Út kezdeményezés 10. évfordulóját. Ez alkalmat teremtett arra is, hogy az ukrajnai háború kitörése óta először találkozzon az orosz elnökkel, amivel szintén kilóg az uniós sorból.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Többek között Dés László, Presser Gábor, Spiró György is felszólalt a terroristákat éltető északír raptrió koncertje ellen.