Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Iszkander Mahmudov és Andrej Bokarev résztulajdonos a Transzmasholdingban, ami Szalay-Bobrovniczky Kristóffal üzletelt.
Magyarország két olyan, a Kremlhez kötődő oligarchát védett meg az uniós szankcióktól, akik segítették az orosz hadsereget az Ukrajna elleni háborúban – írja a Re:Baltica lett oknyomozó portál.
Azt írják, Lettország többször is próbálta felvetetni a Rigai Elektromosgép-gyárat (RER) irányító Iszkander Mahmudovot és Andrej Bokarevet az uniós szankciók hatálya alá vonni, Magyarország azonban megakadályozta ezeket a törekvéseket. A tagállamok egyhangú döntéséhez van szükség arra, hogy magánszemélyeket az uniós szankciók érintettjeinek listájára felvegyenek.
Egy lett diplomáciai forrás a Re:Balticának azt mondta az oligarchákról: „nyilvánvaló, hogy Magyarországnak üzleti érdekeik fűződnek hozzájuk”. A magyar külügyminisztérium nem válaszolt a portál megkeresésére.
A Re:Baltica magyarországi partnere, a Direkt36 nem talált olyan érdekeltségeket Magyarországon, amelyeket Mahmudov és Bokarev a nevére vett volna, de azt írják, mindketten bonyolult hálózatok mögé rejtik érdekeltségeiket. Így tettek a RER-rel is, bár a lett cégjegyzék őket jelöli meg végső kedvezményezettként.
A két oligarcha résztulajdonos a Transzmasholding orosz vonatgyártó vállalatban, ami az amerikai hírszerzés szerint a háború kezdete óta alkatrészeket gyárt gyalogsági harcjárművekhez. A 2022-es Ukrajna elleni totális támadás előtt a Transzmasholdingnak közös érdekeltsége volt Szalay-Bobrovniczky Kristóffal, aki jelenleg honvédelmi miniszter.
A spanyol kormány épp az oroszországi kapcsolatok miatt akadályozta meg, hogy a Talgo vonatgyártót magyar befektetőknek adják el.
Mahmudov, Bokarev és a Transzmasholding ellen az Egyesült Államok, az Egyesült Királyság, Ausztrália és Új-Zéland is szankciókat rendelt el. Az amerikai pénzügyminisztérium szerint Bokarev személyes kapcsolatokat ápol Szergej Sojgu volt orosz védelmi miniszterrel, valamint más Kreml-tisztviselőkkel és családtagjaikkal. Emellett kapcsolatai vannak a szervezett bűnözéssel, és 2022 óta próbálja kijátszani a szankciókat.
Alekszej Navalnij, a februárban elhunyt orosz ellenzéki aktivista „igazi maffiózópárosnak” nevezte Bokarevet és Mahmudovot, akik „dízelmotorokat és alkatrészeket is szállítanak hadihajókhoz”.
A Re:Baltica forrásai szerint Lettország továbbra is próbálja elérni, hogy a két oligarchát vegyék fel az EU következő szankciós csomagjába. Jelenleg nemzeti szintű intézkedések vannak ellenük érvényben, így be sem léphetnek Lettországba.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Miért köszönheti a házát Amy Heckerling John Travoltának és Bruce Willisnek? Mit tapasztalt női rendezőként Hollywoodban? Hogyan fedezte fel Sean Pennt és Alicia Silverstone-t? És miért volt fontos, hogy Phoebe Cates ledobja a bikinifelsőjét? A Nicsak, ki beszél! és a Spinédzserek író-rendezőjével beszélgettünk.