Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Megpróbálták felhívni az amerikai elnök figyelmét arra, hogy a vámok felhajthatják az árakat, ám őt ez nem érdekli, sőt szerinte még jó is lesz, mert majd amerikai autókat fognak vásárolni az emberek.
„Nem is érdekelhetne kevésbé” – válaszolt Donald Trump az NBC News műsorában arra a kérdésére, mit szólna ahhoz, ha a 25 százalékos importvám bejelentése után az autógyártók árat emelnének.
Arra a felvetésre, hogy mit üzent nemrégiben az autóipari vezetőknek, Trump azt mondta: „Az üzenet az, hogy gratulálok, ha az Egyesült Államokban gyártják az autójukat, sok pénzt fognak keresni. Ha nem, akkor valószínűleg az Egyesült Államokba kell jönniük, mert ha itt gyártják az autójukat, akkor nincs vám”.
Korábban a Wall Street Journal arról számolt be, az elnök arra figyelmeztette az autógyártókat, hogy ne drágítsanak, az NBC-nek azonban Trump ezt szombaton tagadta. „Nem, soha nem mondtam ilyet. Engem nem érdekel, ha emelik az árakat”. Majd hozzátette, még reménykedik is abban, hogy lesz áremelés, mert akkor az emberek elkezdenek majd amerikai autókat vásárolni.
Korábban Trump azért bírálta az EU-t, mert nem vásárol amerikai autókat és mezőgazdasági termékeket, miközben az Egyesült Államok milliószámra importálja ezeket Európából. Februárban ezért 25 százalékos vám kivetését jelentette be az EU-ból érkező termékekre.
Arra a kérdésre, hogy az EU megtorolhatja-e az amerikai vámot, az elnök azt felelte: „megpróbálhatják, de nem tudják”, egyszerűen Amerika nem vásárol többet Európától, „és akkor mi nyerünk”.
Vasárnap reggel a BBC arról számolt be, hogy a brit kormány nem habozna megtorolni az amerikai vámokat, ha szükséges. Ugyanakkor mindent megtesznek azért, hogy ez ne történjen meg, tárgyalásokat folytatnak a Fehér Házzal arról, hogy az Egyesült Királyság kivételt élvezzen a 25 százalékos vámok alól.
A britek arra hivatkozva próbálnak mentességet szerezni, hogy – más országokkal ellentétben – az Egyesült Királyság viszonylag egyenrangú kereskedelmi kapcsolatban áll az USA-val. Keir Starmer brit miniszterelnök kijelentette, hogy nem akar kereskedelmi háborúba bocsátkozni.
Még februárban Orbán Viktor, emotiokonokkal megtűzdelve arról posztolt, hogy a Trump-tornádót senki nem kerülheti el, de majd mi egy jó üzletet fogunk kötni az Egyesült Államok kormányzatával, hogy megőrizzük a gazdasági kapcsolatainkat.
Nyitókép: AFP / Brendan Smialowski
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Sűrű ősszel számol az a politikai agenda, amely Magyar Péter szerint a Karmelitából jutott el hozzá, és bár Kocsis Máté és a kormány is cáfolta, van benne valós dátum. Bár az október 23-i Békemenetről Csizmadia László főszervező nem tud, a HVG-nek nem is zárta ki, hogy lesz. A szeptember 21-i Harcosok Klubja-összejövetel lehet igaz, de a helyszín, a Budapest Aréna nem adhat felvilágosítást.