Trump beváltotta a fenyegetőzését, 30 százalékos vámot vet ki az EU-ra
Az Európai Unió mellett Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
Az Európai Unió mellett Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
A szuverenitására annyira odafigyelő USA azért büntetné Brazíliát, mert bírósági eljárás zajlik Trump barátja, a volt elnök, Bolsonaro ellen.
Nem várta meg a két ország közötti megállapodásra kitűzött július 21-i határidőt Donald Trump, új vámokat jelentett be Kanadával szemben.
Az alumíniumra és az acélra kivetett új vámok növelik egyes élelmiszerek, üdítők és szeszes italok árát, ám a gyártók nem fogják átszabni csomagolásaikat Donald Trump kénye-kedve szerint.
Az amerikai elnök 50 százalékos vámot lengetett be, amit a brazil államfő, Luiz Inácio Lula da Silva az ország igazságügyi rendszerébe való beavatkozásnak minősített, és ellenvámokat ígért.
Az Egyesült Államok gazdasági kihívóinak mindig új feje nő. Kezdődött a németekkel, aztán jöttek a japánok, majd jelenleg ismét Kína az első számú közellenség – mindeközben India is készül a kihívó szerepére.
Mi az USA sebezhető pontja az EU-val szemben a vámvitában? Miért mondhatjuk, hogy az Európai Bizottság ügyesen pókerezik? Milyen vörös vonalakat nem léphet át az EU, és mire jó Orbán Viktor? A bécsi Gazdaságkutató Intézet (WIFO) igazgatója cikkezik a Die Zeitben.
Az ENSZ mélyrepülésében nemcsak Donald Trump sáros, de azért lehet rá mutogatni, ha kitör a harmadik világháború. Hogyan kerüli el Netanjahu az amerikai elnök dührohamát a Fehér Házban? Nemzetközi lapszemle.
Megvan a fővárosi költségvetés az év végéig, a kormány pedig kedvezményes lakáshitelt és az állami cégeknél folytatódó spórolást jelentett be. Eközben a nemzetközi színtéren arra készülnek, mi lesz, amikor hamarosan lejár a vámháború három hónapos tűzszünete. Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
A többletvámok augusztus elsejétől rakódnak rá az USA kereskedelmi partnereinek importjára.
Ursula von der Leyen szerint az EU és a Japánt és az Egyesült Királyságot is soraiban tudó, 12 tagú Transz-csendes-óceáni Partnerség készen áll arra, hogy létrehozzon egy új szervezetet a világkereskedelem szabályozására a működésképtelen WTO helyett. Ez az egész azonban lehet, hogy csak egy blöff, amelyet az Európai Bizottság azért dobott be, mert vészesen közeledik a Trump-féle vámháború július 9-ig tartó tűzszünetének vége.
Hétfőn élesedett volna a szabály, ami alapján a legnagyobb amerikai techcégek évekre visszamenőleg extra adót fizethettek volna Kanadának, de órákkal a határidő előtt visszakozott a kormány.
Washington egy héten belül közli, hogy milyen új vámokat vet majd ki Kanadára.
A londoni tárgyalásokat követően aláírt megállapodás stabilizálhatja a két ország közötti kereskedelmet.
Idén alig fog nőni a magyar gazdaság, 2026-ban is a kormányzati terv alatti lehet a növekedés, az infláció még jövőre is beragad egy kényelmetlenül magas szinten – számol a K&H.
Ezzel csökkenne az USA Vietnámmal szemben fennálló kereskedelmi deficitje, de még mindig nem eléggé.
Amennyiben ezen nem változatnak, Kína „határozottan erőteljes intézkedéseket fog hozni”.
Ritkán megszólaló bíróság váratlan döntése fegyverezte le Donald Trump amerikai elnököt az általa indított, kiszámíthatatlan vámháborúban. A pénzpiacokon fellélegeztek, az USA kereskedelmi partnerei kicsit magabiztosabban tárgyalhatnak, ám a végső szót a legfelső bíróság mondja majd ki arról, meddig terjed a Fehér Ház urának hatalma kereskedelmi kérdésekben.
Jó hír volt a befektetők szerint, hogy az amerikai vámháborút részben felfüggesztették.
Bő egy hónapot hagyott az amerikai elnök arra, hogy megegyezzenek a felek.