Donald Trump Jr. szerint Amerika túlságosan függ olyanoktól, akik legszívesebben gulágra küldenék őket, ha tehetnék

Az amerikai elnök fia egy budapesti üzleti konferencián vendégeskedett, ahol arról beszélt, hogy az USA-nak le kell válnia Kínáról, és szorosabbra kell fűznie a kapcsolatát Kelet-Európával, mert itt osztják a Trump-kormányzat értékrendjét, és mert az emberek itt valóban dolgozni akarnak.

  • HVG HVG
Donald Trump Jr. szerint Amerika túlságosan függ olyanoktól, akik legszívesebben gulágra küldenék őket, ha tehetnék

“Túlságosan függővé váltunk azoktól, akik nem osztják az értékeinket, akik, úgymond, gulágra küldenének minket, ha tehetnék”

– mondta Donald Trump Jr. a Portfoliónak adott villáminterjújában.

Az amerikai elnök fia a lap szervezésében megvalósuló Trump Business Vision 2025 című zárt körű eseményen vett részt, a fenti mondatával pedig nyíltan Kínára utalt.

Az ázsiai nagyhatalom és az USA közötti, egyre eszkalálódó vámháború közepette a konferencián – saját meghatározása szerint – csak mint “business guy” fellépő elnöki sarj szerint szükségszerű, hogy leváljanak Kínáról, mert túlságosan nagy már a függőségük például a kínai biotechnológia és az MI-csipek terén. Trump Jr. arról beszélt, tudja, hogy Kelet-Európában “elég nagy biotech-szektor” van, és ez pl. lehetőséget teremthet az amerikai magánszektornak nettó befektetésekre a térségben. Kiemelte, hogy inkább szövetségesekkel kell együttműködni, mint ellenségekkel, és cél, hogy ne csak azoktól függjenek, akik “nem épp rajongói az ő értékrendjüknek”.

A business guy azt mondta, bár nagyon nagy részt vállalt apja választási kampányából, amint idősebb Trumpot januárban beiktatták elnöknek, azóta ő maga teljesen kivonult a politikából, és most már azon dolgozik, hogy összekapcsolja a kormányokat és a magánszektorokat. Arról beszélt, hogy ha a kormány politikája és a magánszektor értékrendje nincs összhangban, akkor a dolgok nem fognak működni. Mint mondta, egy dolog az apja politikája, de ha a magánvállalatok csak “woke hülyeségekben” érdekeltek, akkor ez az egész nem működik – ha a két oldal érdekei egybevágnak, akkor viszont igen. Szerinte ezzel az összehangolással végső soron a nyugati civilizációt mentik meg, ami szerinte komoly veszélyben van.

Itt Trump Jr. minden bizonnyal arra utalt, hogy apja második megválasztása után az amerikai és az USA-ban is jelen lévő nagyvállalatok – hogy Trump kedvében járjanak vagy a megtorlástól való félelmükben – sorra szüntették meg a diversity, equity, and inclusion (DEI), vagyis diverzitás, méltányosság, befogadás programjaikat, melyekkel az etnikai és szexuális kisebbségeknek adtak egyenlő esélyeket a vállalati struktúrákon belül.

Amikor a Portfolio Trump Jr.-t konkrétan a kelet- és közép-európai befektetési lehetőségekről kérdezte, az elnök fia arról beszélt, hogy anyai ágon maga is cseh származású (Trump első felesége, Ivana Trump az anyja), “Kelet-Európában nőtt fel”, folyékonyan beszél csehül, kiskorában a nyarait Csehszlovákiában töltötte, állt ott sorban kenyérért, szóval ez alapján, mint mondta, érti az itteni embereket, a kultúrát, és úgy gondolja, a régió nagyon jól összeillik a mai Amerikával.

Trump Jr. azt is elmondta, hogy mindig nyitva tartja a szemét, “sose tudni, mikor jön szembe egy Trump-ingatlanüzlet”, de ez nála inkább egy általános dolog. Most, az USA Magyarországra, illetve Kelet-Európába irányuló befektetési lehetőségeit keresve azt mondta, szerinte Kelet-Európa a remény utolsó bástyája Európa számára, különösen Nyugat-Európával összevetve. Itt a technológia nagy része adott, az emberek dolgozni akarnak, ő pedig, cseh származásúként, érti az itteni munkamorált, kultúrát. De azon túl, hogy esetleg a biotechnológiai szektorban néznek körül jobban, egy szót sem szólt arról, hogy milyen befektetések tűnnek lehetségesnek Magyarországon, illetve a régióban.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek