Masszív bukó lett idén a Mol-nak a döcögő palackvisszaváltás
7,4 milliárd forint mínuszban van a Mol körforgásos gazdasági üzletágának EBITDA-ja az idei első félévben, főként a palackvisszaváltó rendszerrel kapcsolatos költségek miatt.
7,4 milliárd forint mínuszban van a Mol körforgásos gazdasági üzletágának EBITDA-ja az idei első félévben, főként a palackvisszaváltó rendszerrel kapcsolatos költségek miatt.
Peking a Kereskedelmi Világszervezethez fordul, ahol az ügyek alapból évekig húzódhatnak, fellebbezni pedig elvileg lehet, gyakorlatilag ez most nem működik, mert az USA bojkottálja az új szakértők kinevezését.
A statisztikai hivatal a minisztérium egyetértésével változtatott a módszertanon, havi adatközlésre állt át. Ezzel véget érhet, de legalábbis alacsony intenzitásra kapcsolt a nagy üzemanyagár-saga, avagy Nagy Márton háborúja a benzinkutasok ellen.
Baán László havi 373 000 forint helyett több mint 2 milliót kap péntektől.
Ami jól alakult, vagy legalábbis nagyjából rendbe jött, az a kormány gazdaságpolitikájának érdeme. Minden rossz kívülről fakad.
508 milliárd forint adózott profittal zárta az első félévet az OTP-csoport. A nyereség több mint kétharmada nem Magyarországról származott. A kormány nyári megszorítócsomagja, az illetékemelések idén 25 milliárd forint pluszsarcot jelentenek.
A második negyedévben veszteséges volt a kötelező palackvisszaváltás elindítása. A Mol összességében amúgy remek első félévet zárt, az adózás előtti eredmény közel 20 százalékkal haladta meg a 2023 első félévit. Hernádi Zsolt arra panaszkodott, hogy az orosz olajról való leválást nehezítik a magyar kormány különadói.
A Legfőbb Ügyészség szerint mivel Magyarország nem tagja az Európai Ügyészségnek, az nem járhat el az ügyben.
Néhány hónapon belül akár 2000 milliárd forint is rászakadhat a magyar gazdaságra, de ez csak azoknak feledteti az elmúlt két szűk esztendőt, akik a válsághatások ellenére képesek voltak megtakarításra.
A Szigeten arról is szó esett, hogyan oldják meg ott a palackok visszavételét, miért nincsenek a boltokban már megismert automaták. És az is kiderült, mik az akadályai annak, hogy a fesztivál még fenntarthatóbb legyen.
Kényszerérésben, sőt, száradásban vannak az állományok, számottevő csapadék nem várható, az aszály kitart.
A most 84 éves Mohammad Junusz Nobel-békedíjas közgazdász ideiglenes miniszterelnök lesz Bangladesben, miután az autokratikus Vazed Haszina miniszterelnököt elűző tüntetők őt követelték az átmeneti kormány élére. A szegényeket támogató mikrohitelek elterjesztése nyomán hírnevet szerzett Junusz Párizsból tér haza. A HVG 2010-ben készített vele portréinterjút, ezt közöljük most újra, változtatás nélkül.
A júliusi rekordkánikula miatt idén több szőlőfajtánál is egy hónappal előbbre kell hozni a szüretet, a klíma további forrósodása pedig azt jelenti, hogy a jövőben már nem lesz ideális az ország a fehérbortermelésre.
74 milliárd forint lett a banknál a tiszta profit az egy évvel korábbi 46 milliárd után. A második félév nyereségét viszont megvágja a reméltnél lassabb gazdasági növekedés, a kamatok csökkenése, az extraprofitadó átalakítása, valamint a tranzakciós illeték emelése.
Ez minden idők második legkedvezőbb július havi mutatója.
Alighogy lezajlottak az önkormányzati és EP-választások, nagy emelést kaptak a miniszterek. A fővárosban a közszolgáltató cégeknél röpködtek a tízmilliós jutalmak.
A szudzsai állomás ukrán kézre kerüléséről érkeztek jelentések, ez megbolygatta a holland gáztőzsdét.
A legjobban a 200 ezer forint alatti bérleti díjú lakások drágulnak, ott akár 15 százalékkal is emelnek a tavalyi átlagos árhoz képest a tulajdonosok.
Az összeg java létesítményekre ment el. A Magyar Olimpiai Bizottság szerint a támogatások növekedése nem járt együtt az eredményesség növekedésével.