Miért nem szerencsejáték a póker?
A póker világa telis-tele van tévhitekkel. Ezek közül az első: a póker szerencsejáték. A legnagyobb blöff című könyvében Maria Konnikova megpróbálja elmagyarázni, miért nem igaz ez. Részlet.
A póker világa telis-tele van tévhitekkel. Ezek közül az első: a póker szerencsejáték. A legnagyobb blöff című könyvében Maria Konnikova megpróbálja elmagyarázni, miért nem igaz ez. Részlet.
Nem kell feltétlenül a meditáció mesterévé válnunk, hogy gyakorolhassuk a tudatos jelenlétet. Íme, három egyszerű módszer, hogy a szati a mindennapjaink részévé válhasson.
Az emberiség körülbelül 80 százaléka fénnyel telített égbolt alatt él. Ökológusok szerint a mesterségesen generált világítás komoly környezeti probléma.
Csodálatos érzés egy kutyának esélyt adni az új életre. A kutyák különféle okokból kerülnek menhelyre, és a korábbi rossz tapasztalataik nyomot hagynak bennük. Az örökbefogadás ezért gyakran kihívással jár.
A pókerben a tervezés és a véletlen, a szerencse és a tudás, a fókusz és a kontroll között vékony határ húzódik. Maria Konnikova pszichológus A legnagyobb blöff című könyvében megtanítja az olvasót arra, hogy rossz kártyákat bármikor oszthatnak nekünk, de ha arra összpontosítunk, hogyan játsszunk velük, az átsegít bennünket a nehéz időszakon. Részlet.
Túl kell lépnünk azon, hogy épületek sokaságaként tekintünk a városra. A valódi város nem betonból, hanem emberekből épül fel. Részlet Hugo Macdonald Hogyan hozzuk ki a legtöbbet a nagyvárosi életből? című könyvéből.
A nemi identitás felfedezése és kinyilvánítása a felnőtté válás fontos része. Mindez hatalmas kihívás azoknak a kamaszoknak, akik úgy érzik, nem felelnek meg a hagyományos heteroszexuális szerepnek. Hogyan segítheti ebben a gyereket a szülő?
A legtöbb diák úgy érzi, hogy egyszerűen sosincs elég idő mindent elvégezni. Mivel tehát az idő korlátozott, ésszel kell gazdálkodni vele. Az időgazdálkodás pontosan erről szól: különféle technikák és stratégiák bevetéséről. Részlet Olav Schewe Szuperdiák című könyvéből.
A pénz csodálatos jutalmat jelenthet a vállalkozóknak, de nem ez az egyetlen. Ha vállalkozóként akarunk gondolkodni, tisztában kell lennünk vele, mi a legnagyobb érték számunkra, és ki kell tartanunk mellette - írja Philip Delves Broughton gazdasági újságíró Hogyan gondolkodjunk vállalkozóként? című könyvében.
Minden szülőtípus – de különösen a bántalmazó szülő – gyerekének nehéz felnőtté válni. Ehhez meg kell élnie, fel kell dolgoznia indulatait, meg kell bocsátania, felismerni szülei értékeit, és elfogadni a tényt, hogy apja, anyja az ő „elődje”, és gyermekként szülei is sokat szenvedtek - mutat rá L. Stipkovits Erika klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta Szeretettel sebezve című könyvében. Részlet.
Amikor azon gondolkodunk, hogyan tervezzük meg az életünket, a boldogsággal szemben nem sok minden élvez elsőbbséget. Ha azonban nem vagyunk óvatosak,a boldogságra törekvés a boldogtalanságunk receptjévé válhat - figyelmeztet Adam Grant pszichológus. Könyvrészlet.
Bármennyire is próbálkozik, a találkozások során a többi kutya mindig elutasítja a szegény kiskutyáját? Nem érti, miért utálják ennyire? Segítünk.