szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

„Ha tehetik, a kár helyszínét fotózzák le, és a sérült, cserélt épületszerkezeteket (cserép, bádog) őrizzék meg a...

„Ha tehetik, a kár helyszínét fotózzák le, és a sérült, cserélt épületszerkezeteket (cserép, bádog) őrizzék meg a biztosító jelentkezéséig” – tanácsolta a Generali. Más biztosító is szorgalmazza, hogy legyenek önjáróak a károsultak, ezzel ugyanis megkönnyítik a dokumentálást és egyszerűbb lehet a kárenyhítés.

A szakemberek természetesen a helyszínen, előzetes bejelentés nélkül is jegyzőkönyvbe veszik és dokumentálják a károkat. Emellett a biztosítók kérik, hogy a vihar következményeinek, a közvetlen élet- és balesetveszély mielőbbi elhárítása, valamint a kárenyhítés és a további károk megelőzése érdekében ne várják meg feltétlenül a kárszakértő jelentkezését, hanem nyugodtan kezdjék meg a helyreállítást.

Az országos szintű felmérések alapján, a májusi és júniusi szélsőséges időjárás során keletkezett károk értéke megközelíti a 80 milliárd forintot. A lakásonkénti átlagos kár nagysága közel 100 ezer forint. A hirtelen lezúduló csapadékmennyiség és az árvizek óriási károkat okoztak az ország minden területén. Olyan településeket is elöntött a víz, amelyekre idáig ez nem volt jellemző, éppen ezért a helybéliek nem voltak szakszerűen felkészülve a védekezésre.

A jelenlegi helyzet fényében meglepőek biztosítás nélküli otthonokra vonatkozó adatok. Hajdú-Bihar megyében a helyiek majdnem a felének, Bács-Kiskun megyében az ott élők 42 százalékának, míg Békés és Csongrád megyében 39 illetve 38 százalékának nincs biztosítása. Új elem lehet, hogy ha tényleg bevezetik nálunk is a kötelező lakásbiztosítást, mint Romániában. Az ottani törvény értelmében minden ingatlant kötelező három kockázati tényező - árvíz, földcsuszamlás és földrengés - ellen biztosítani.

„A magyarokra még mindig nem jellemző az öngondoskodás, nem gondolunk bele, hogy amit évek alatt építettünk fel, azt pillanatok alatt megsemmisítheti a víz. Egy egész élet munkája veszhet oda, ha összedől a házunk és vele együtt minden bútorunk, értéktárgyunk megsemmisül. Súlyos károk keletkezhetnek a gépkocsinkban is, ha több órán át, esetleg napokon keresztül a vízben áll. Az elektromos részek meghibásodnak, a szövetek szétáznak, illetve a rozsdásodás szép lassan tönkre teszi az autónkat. A viharok után beérkezett autókárok átlagos értéke eléri a 400 ezer forintot is” - nyilatkozta az AEGONdirekt.hu vezetője.

Megyénként ennyi ingatlannak nincs biztosítása
Aegondirekt.hu

Az agromonitor.hu szerint a Vidékfejlesztési Minisztérium tárgyalásokat kezdeményezett a bankokkal és a biztosítótársaságokkal a rendkívüli árvíz, belvíz és jégkár miatt károsult gazdák hiteleinek átütemezése érdekében. A Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) június 18-i becslése alapján 97 ezer hektár mezőgazdasági termőterület – amiből 87 ezer hektár szántó – pusztult ki az országban a rendkívüli esőzések miatt. Május és június hónapban országos szinten átlagosan annyi csapadék hullott, amennyi megfelel a máskor szokásos évi összmennyiségnek.

 

 

* * * Gondoskodjon családja anyagi biztonságáról nehéz helyzetben is

A jelenlegi nehéz, bizonytalan gazdasági helyzetben még fontosabb a család anyagi védelme. A Bankmonitor Biztonság biztosítás választásával nehéz helyzetben a családnak legalább a hitelei törlesztésével nem kell foglalkoznia.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

ingatlanmenedzser.hu Ingatlan

Eddig 4 milliárdba került a vihar

A hétfő reggeli adatok szerint mintegy ezer bejelentés érkezett a piacvezető AEGON Magyarország biztosítóhoz az elmúlt...