8 tipp lakása nyereséges bérbeadásához

A bedőlt hitelek miatt is növekedhet a kínálat az egyébként pangó lakáspiacon.

  • ingatlanmenedzser.hu ingatlanmenedzser.hu
8 tipp lakása nyereséges bérbeadásához

A bedőlt hitelek miatt is növekedhet a kínálat az egyébként pangó lakáspiacon. Még egy ideig maradnak a nyomott árak - tehát várhatóan több lesz a befektetési céllal vásárló. Olyan, aki bérbe akarj adni az ingatlant. Nézzük, mit kell tennie a siker érdekében!

Az Ingatlanmenedzser nyolc tanácsa: 

1. Soha sem szabad érzelmi kérdést csinálni a bérbeadásból. Nem lehet megsajnálni a bérlőt, ha bajba kerül. Ez egy befektetés Önnek, amiből nyereséget akar. Ez a fő szempont.

2.A fővárosban és a nagyobb városokban csakis 2-3 szobás lakást vegyen kiadás céljára! A házakat nagyon nehéz bérbe adni, a garzonokon túl kicsi a nyereség.
 
3. Új vagy újszerű lakást vegyen! Nem éri meg vesződni a barkácsolással, felújítással. Magas az anyag és a munkaerő költség.

4. Válogassa meg a bérlőit, eleve problémásnak kinéző családot ne nagyon engedjen lakásába!

5.Ha van 20 millió forintja, akkor inkább két olyan lakást vegyen, amelyeknél lát értéknövekedési potenciált. Például azért, mert jó vagy divatos környéken van. Egyenként 10 milliót+olcsó jelzáloghitelt szánjon a vásárlásokra. A bérleti díjak fedezni fogják a hitelt. Ha csak egy 20 milliós ingatlant vesz, akkor azzal nagyobb a kockázat és biztos, hogy nem kérhet kétszer magasabb bérleti díjat.

6. Ne festesse ki a lakást rikító színekkel, ezt csak nagyon kevesen szeretik!

7. Kerülje a volt tanácsi lakásokat, a tapasztalatok szerint csak nyomott bérleti díjat kérhet értük!

8. Soha se ölje pénzét olyan környéken lévő ingatlanba, ahol túl sok a nyugdíjas vagy a nyugdíjhoz közel álló korú. A bérlőjelöltek inkább a mozgalmasabb környékeket kedvelik, ahol eleve megvan minden szolgáltatás, ami a középkorúaknak vagy a fiataloknak kell.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.