Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Egyre több a vaslépcsőtől megszabadított épület a városban, még a tűzoltók sem szeretik az elavult megoldást.
Igazi régi amerikai film szinte nem is létezik anélkül, hogy a kisebb emeletes házak jellegzetes külső tűzlépcsői szerepet ne kapnának benne. A jövőben azonban legfeljebb díszletek között lehet majd ilyen darabokat forgatni, a lépcsők ugyanis egyre-másra tűnnek el New Yorkból.
„A tűzlépcsők a dinoszauruszok sorsára jutnak” – mondta Jim Long, a városi tűzoltóság szóvivője a New York Postnak, arra utalva, hogy a épületek belső menekülő útvonalai egyértelműen jobb biztonsági megoldásnak számítanak. „A tűzlépcsők nem szépek, nem gyönyörűek és nem is az épületek kiegészítői. Igazság szerint hátrányosak az épületre nézve” – véli Joseph Pell Lombardi, az az építész, aki jó néhány renoválást tervezett már a tűzlépcsők elhagyásával. Lombardi már épületek tucatjait szabadította meg a vaslépcsőktől, de ezek jó részét csak a 20. század elején toldották a házakhoz, vagyis eredetileg nem tartoztak az épületekhez.
A tűzlépcsőket egyébként a hatvanas években kezdték felváltani a belső tűzvédelmi rendszerek, egy 1968-as rendelet pedig egyenesen betiltotta az építésüket, bizonyos speciális kivételek meghagyásával. A még létező lépcsőket csak úgy lehet eltávolítani, ha a tulajdonos a városi hatóságok előtt bizonyítja az egyéb tűzvédelmi berendezések kiépítését.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Öt újabb kastély sorsáról döntött Lázár János, négy került NER-közeli nagyvállalkozókhoz, egyet a szabolcsi megyei önkormányzatnak adott az Építési és Közlekedési Minisztérium.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.