Ebola: még nem múlt el az afrikai járvány, de kevesebb a beteg

Jelentős eredményeket értek el az egészségügyi dolgozók az Ebola-járvány megfékezésében Nyugat-Afrikában – jelentette be csütörtökön az Egészségügyi Világszervezet. A jelek szerint a betegség terjedése lassul, de még nem múlt el a járványveszély – mondta Jean-Bosco Ndihokubwayo, a WHO guineai koordinátora.

  • MTI MTI
Ebola: még nem múlt el az afrikai járvány, de kevesebb a beteg

Guineában legutóbb szerdán jelentettek két újabb megbetegedést, de a fertőzöttek nem ismeretlenektől kapták el a ragályt, hanem olyanoktól, akikről már korábban kiderült, hogy megfertőződtek, ez pedig igen fontos a fertőzési lánc felderítése szempontjából – mondta a koordinátor.

Libériából április 6-a óta nem jelentettek újabb ebolás megbetegedést.

A vírus legalább 168 ember halálát okozta az utóbbi hónapokban Guineában és Libériában. A betegek 70 százaléka nem élte túl a fertőzést, gyógyszer egyelőre nincs.

Afrikában legalább tizenötször fordult már elő Ebola-járvány. A kór lappangási ideje három hét, de az orvosok biztos, ami biztos alapon csak akkor nyilvánítanak járványmentesnek egy területet, ha hat héten át nincs ott újabb megbetegedés.

Ez hangzott el a Putyin-Trump sajtótájékoztatón

Az együttműködés fontosságát hangsúlyozta Vlagyimir Putyin orosz és Donald Trump amerikai elnök is a pénteki alaszkai orosz-amerikai csúcs után tartott sajtótájékoztatón, ám részleteket egyikük sem árult el. Trump viszont már Vlagyimirnek hívja a „nagyszerű politikusnak” nevezett orosz vezetőt.