Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Kihaltnak hitt óriáskígyófajt találtak, ráadásul Magyarország szomszédságában
szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Európában közel nyolc évtizede nem látott fajhoz tartozó kígyókra találtak Romániában, a Duna mellett. A nyugati homokiboa Európa egyetlen óriáskígyófaja.
1937 óta nem láttak élő példányt a nyugati homokiboából (Eryx jaculus), most azonban egy nőstényt és hat kiskígyót találtak – írja a Román Ornitológiai Társaság közleményére hivatkozva a Transindex. A szakemberek attól félnek, hogy trófeavadászat áldozatául esnek majd az állatok, ezért nem árulják el, hogy hol találták meg a kígyócsoportot. Csak annyit lehet tudni, hogy valahol a Duna mellett.
A Transindex azt írja: a nyugati homokiboát a helyiek kétfejű kígyónak hívják, mivel a farka nagyon hasonlít a fejére, így képes megtéveszteni a rá vadászó ragadozókat. Hossza 80 cm, méregfogai nincsenek. Többnyire éjszaka vadászik, a szeme is ehhez igazodik, függőleges pupillája van. Elsősorban rágcsálókkal táplálkozik, amelyeket a föld alatt ejt el. A száraz éghajlatot kedveli, de mindenhol nagyon ritka állatnak számít.