Kecskemét korábbi fideszes polgármestere kormánypárti lett

Szécsi Gábor, Kecskemét polgármestere, aki hat éven keresztül a Fidesz által támogatott polgármesterként működött, a 2006-os országgyűlési választásokon a jelenlegi kormánypártok közös képviselőjelöltje lesz.

  • MTI MTI
Kecskemét korábbi fideszes polgármestere kormánypárti lett

"Csütörtökön az MSZP kecskeméti szervezetének küldöttgyűlésén, ahol a város 380 pártagjának 76 küldötte jelent meg, az 1-es választókerületben Balogh Lászlót, a Bács-Kiskun Megyei Közgyűlés elnökét választotta meg képviselőjelöltnek 71 szavazattal; míg a 2-es választókörzetben a lehetséges 75 szavazatból 65 támogató voksot kapott Szécsi Gábor" – jelentette be Brúszel László városi elnök.

Kezdeményezik az MSZP országos vezetésénél, hogy értsenek egyet abban: a két politikus a közös jelöltként induljon az országgyűlési választáson, és a szocialista vezetés folytasson egyeztető tárgyalást az SZDSZ országos vezetésével.

Zombori Mátyás, az SZDSZ kecskeméti szervezetének vezetője az MTI-nek elmondta, hogy július 8-án dönt a taggyűlésünk, ahol az elnökség javaslatát remélhetőleg a tagság támogatni fogja.

"Szécsi Gábort indítjuk Kecskemét 2. számú országgyűlési választókörzetében, aki az MSZP-vel közös jelölt lesz, míg Balogh Lászlót az MSZP indítja Kecskemét 1. számú választókörzetében, aki a szabaddemokratákkal közös jelölt lesz" - fogalmazott.

Szécsi Gábor 1998-ban a Fidesz jelöltjeként lett polgármester. A következő választáson óriási fölénnyel ismét elnyerte a polgármesteri tisztséget. A helyi szervezet és az egy ideig a pártban is tisztséget vállaló polgármester viszonya 2004-ben romlott meg, a Fidesz-frakció megvonta támogatást polgármesterétől, aki ezután kilépett a Fideszből.

Kecskeméten, 1990 óta nem nyert sem polgármesteri tisztséget, sem országgyűlési egyéni mandátumot MSZP-s jelölt.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?