szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Mikola István kedden az Országgyűlésben azt mondta: a szakmai szervezetekkel ellen fognak állni az egészségügyi reformnak. Az egészségügyi miniszter szerint egy emberközpontú, de gazdaságos rendszer kialakítását szolgálja a reform.

A kormány a betegeket költségérzékeny szolgáltatás-vásárlónak tekinti - közölte a Fidesz országgyűlési képviselője az azonnali kérdések és válaszok órájában. Hozzátette: az egészségügyi törvénycsomagból nyilvánvaló vált, hogy a kormányzat csak üzletet, piacot, profitot lát a megújításra váró rendszerben. Elmondta: ennek jele a szabad orvos- és intézményválasztás fizetőssé tétele, az egészségbiztosítási járulék nagy mértékű emelése, a fizetős biztosítási csomagok kialakítása, a vizitdíj bevezetése, a biztosítási felügyelet felállítása.

Mikola István szerint ezek az intézkedések a közfinanszírozás csökkenésének és a fizetős egészségügy kialakításának irányába hatnak. A politikus azt kérdezte: miért "araszol ilyen sandán, alattomosan" a kormány a több-biztosítós, fizetős egészségügyi rendszer felé. Közölte: a szakmai szervezetekkel ellen fognak állni a reformoknak.

Molnár Lajos egészségügyi miniszter válaszában azt mondta: egy emberközpontú, de gazdaságos egészségügyi rendszer kialakítását szolgálja a reform. A miniszter szerint a gyógyszerpiac újraszabályozása a betegek pénze érdekében történik. Hozzátette: a patikák működésének újraszabályozásával könnyebbé teszik a beteg számára a gyógyszerhez jutást.

A szaktárca vezetője közölte: az egészségbiztosítási felügyelet létrehozásával a biztosítottak érdekét, pénzét védik a piaccal szemben. Az ellátási csomagok kialakításával a betegek tisztában lesznek azzal, hogy a pénzükért mi jár nekik, és azt számonkérhetik - tette hozzá.
 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Fidesz: aggályosak az egészségügyi törvényjavaslatok

A Fidesz hat pontot lát alkotmányosan aggályosnak a kormányzat által beterjesztett első három egészségügyi törvényjavaslatban, ezért az Alkotmánybírósághoz (Ab) fordul. Ezt Mikola István, a Fidesz parlamenti képviselője mondta csütörtökön Budapesten.

MTI Itthon

Hajthatatlan az MSZP az egészségügyben

Az MSZP elkötelezett az egészségügy reformja iránt, amelyek az érdemi változásokat szolgálják - mondta Kökény Mihály, az MSZP országgyűlési képviselője csütörtökön.

hvg.hu Itthon

Mikola István lehet az egészségügyi bizottság alelnöke

A pártok ma délután terjesztették be a parlamenti bizottsági jelöltjeiket tartalmazó névsort az ügyrendi bizottság elé. Holnap ez alapján választja meg a parlament a bizottsági tagokat. A hvg.hu információi szerint a Fidesz és a KDNP jelöltjei közt szerepel Mikola István és Simicskó István is.

MTI Itthon

Molnár Lajos szerint jogsértő a patikusok csütörtöki sztrájkja

Csütörtökön csaknem az összes magyarországi patika reggel nyolc óra helyett tíz órakor nyit ki - jelentette be Lestyán Balázs, a Magyar Gyógyszerész Kamara (MGYK) elnökségi tagja szerdán Budapesten. Az egészségügyi miniszter törvényességi felügyeleti eljárást kezdeményezve munkaügyi bírósághoz fordul, és a sztrájk visszavonására szólít fel.

MTI Itthon

Molnár felmentette az egészségbiztosítási pénztár vezetőjét

Az egészségügyi miniszter javaslatára a kormány szerdai ülésén felmentette Kiss József főigazgatót az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) éléről - közölte az Egészségügyi Minisztérium. Ezzel egyidejűleg október 1-jétől Major Zoltánt nevezi ki a feladat ellátására - olvasható a tárca közleményében.

MTI Plázs

Központi hivatal irányítaná az egészségpénztárat

Önállóan gazdálkodó költségvetési szervként, az egészségügyi miniszter irányítása alatt működne az a központi hivatal, amelyik az egészségbiztosítás felügyeletét látná el - közölte Horváth Ágnes, az Egészségügyi Minisztérium államtitkára kormányszóvivői tájékoztatón.

MTI Itthon

Mikola: veszélybe kerülhet a betegellátás

Mikola István, az Országgyűlés egészségügyi bizottságának fideszes alelnöke szerint az egészségügyben olyan helyzet kezd kialakulni, amely alapvetően veszélyezteti a betegellátást. Kökény Mihály, a bizottság MSZP-s elnöke úgy reagált: senki nem akarja a szolidáris alapokon nyugvó egészségügyi ellátást megbontani.