szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Pénteken kezdődnek az őszi érettségi vizsgák. Emelt szinten 1900, míg középszinten 14 373 jelentkezést regisztrált az Oktatási Hivatal, a diákok 144 helyszínen adnak majd számot tudásukról országszerte.

A legtöbben - a tavalyi évhez hasonlóan - idén is előrehozott vizsgát szeretnének tenni. Ennek a vizsgatípusnak a népszerűsége tovább nőtt a diákok körében, s emelt szinten 950, középszinten 7342 vizsgajelentkezést regisztráltak. Ezt követi emelt szinten a szintemelő és az ismétlő érettségi, középszinten a hagyományos és a javító vizsga. Emelt szinten 51, középszinten 83 tárgyból szerveznek vizsgákat.

Az október-novemberi vizsgaidőszakban csak a kijelölt középiskolákban és az Oktatási Hivatal regionális igazgatóságain szerveznek vizsgákat.

Az írásbeli vizsgák idén október 19-én kezdődnek és november 7-én fejeződnek be. Az emelt szintű szóbeli vizsgákat november 15-e és 19-e között, a középszintű szóbeli vizsgákat november 22-e és 30-a között tartják.

A nappali tagozatra járó (tanulói jogviszonyban lévő) diákok számára az érettségi vizsga összes fajtája első alkalommal közép- és emelt szinten egyaránt ingyenes. A tanulói jogviszony megszűnését követően letett érettségi a tanulói jogviszony fennállása alatt megkezdett vizsga esetén a pótló vizsga és az első javítóvizsga kivételével díjköteles. A középszintű vizsgák díját a vizsgát szervező intézmény határozza meg, és oda is kellett befizetni azt.

A több vizsgarészből álló érettségik (az idegen nyelv, a testnevelés, az informatika és az informatikai alapismeretek vizsgák kivételével) 12 ezer forintba kerülnek vizsgánként, míg az egy vizsgarészből állókért nyolcezer forintot kell fizetni. Az idegen nyelv, a testnevelés, az informatika és az informatikai alapismeretek vizsgák 20 ezer forintba kerülnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!