Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mutatjuk az elmúlt egy hónap legnagyobb árváltozásait, és azt is megnéztük, hogyan alakultak az árak, mióta a kormány nekiállt erőszakkal letörni az inflációt.
4,2 százalékosra lassult az infláció áprilisban, ami a korábbi pár hónap adatánál már jobb, de még mindig fájóan magas szám. Ez volt az a hónap, amikor már látszott a mutatón az élelmiszerek árrésének állami korlátozása – a szabály március közepén lett érvényes, úgyhogy az akkori statisztikában, amelyekhez március 20-ig összegyűjtötték az adatokat, még csak korlátozottan mutatkozott meg a hatása.
Ha csak azt nézzük, hogy az elmúlt egy hónapban hogyan változtak az árak, akkor jól lehet látni, hogy a tíz termék, amelynél a legnagyobb áresést mérték éves alapon, egytől egyig élelmiszer. Szóval itt még lehet is a kormánynak mivel dicsekednie, az élelmiszerinfláció 1,3 százalékkal csökkent – bár az összkép úgy teljes, hogy ez is kisebb a vártnál, mert a nem árréssapkás termékek árait a vártnál jobban emelték.
De márciusról áprilisra átlagosan így is nőttek az árak, 0,2 százalékkal. Ezt leginkább az magyarázza, hogy a szolgáltatások ára újra lendületesen nőtt. Ennek az élén a távolsági utazások drágulása áll, de a belföldi üdülés is jóval drágább lett. Több ruhatípus is ott van a legjobban drágulók listáján, ahogy kellemetlenül nagyot emelkedett a gáz ára is – tavaly nagyon meleg volt az április, idén sokkal kevesebben fértek be a csökkentett árat biztosító fogyasztási korlát alá.
És vajon mit látunk hosszabb távon, mennyire hatott a kormány politikája? Egy ritkábban használt részét szedtük elő a statisztikának: amely nem az elmúlt egy havi vagy az előző 12 havi árváltozást mutatja, hanem azt, hogy az év eleje óta mi történt – ez most azért praktikus, mert nagyjából az év eleje óta feszült rá megint arra a kormány, hogy szabályokkal rendezze újra az árakat, illetve beavatkozással fenyegesse azokat a cégeket, amelyek nem mennek bele önkéntes árcsökkentésbe.
Az élelmiszereknél ezen a listán is látszik a változás, de itt már megjelenik a legnagyobb áresést produkáló termékek között az üzemanyag – márpedig ez annyira fontos összetevője az inflációnak, hogy a mostani lassulásért is nagy részben ez felel. Ha pedig bankokat vagy mobilcégeket keresünk a legnagyobb árcsökkentést végrehajtók között, azokat nem találjuk ott, hiába állt beléjük a kormány.
Sőt, a telefon- és internetdíjak ott vannak a legnagyobbat drágulók között! Látszik, hogy az év eleji nagy, a tavalyi inflációt követő áremelések megtették a hatásukat. De a tíz legjobban dráguló közül hat élelmiszer – ami világosan mutatja, hogy a kormány az árrés szabályozásával sem tud mindent megoldani.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.