szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Egyetlen kormányzati, szocialista, vagy koalíciós fórum sem hozott döntést arról, mi legyen az egészségbiztosítási törvény sorsa - mondta Tukacs István, az MSZP országgyűlési képviselője. Az MSZP-frakció gondolkodik a megoldásokon. A Fidesz továbbra is a törvény hatályon kívül helyezését tartja megoldásnak.

Tukacs István MSZP-s képviselő szerint ez az ügy túllépett a szakmai kereteken, nem az egészségügy finanszírozásáról szól. Szerinte a március 9-i népszavazás után, illetve az egészségbiztosítási törvényről tervezett referendum előtt nem lehet úgy tenni, mintha nem történt volna semmi és nem történhetne semmi.
 
A szocialista képviselő kiemelte: a megoldáshoz politikai döntés szükséges. Tukacs István kitért arra, hogy az MSZP-frakció is gondolkodik, és "nyilván a koalíciós partnerrel is egyeztetni fog" az egészségbiztosítási törvényről, valamint az azt érintő népszavazásról.
 
Jelenleg egyetlen kormányzati, MSZP-s és koalíciós fórum sem hozott döntést arról, hogy merre menjünk - fogalmazott Tukacs István arra a kérdésre, elképzelhető-e, hogy a pénztárak 49 százalékát sem adják magánbefektetők kezébe. Egy másik kérdés kapcsán kifejtette: a pénztárak 100 százalékos állami tulajdonban is működnek.
 
A politikus szerint az Albert-házaspár vonatkozó népszavazási kérdésfelvetése jogi értelemben nem érinti a már kihirdetett törvényt. Megjegyezte ugyanakkor, hogy nemcsak jogi értelmezésről van szó, hanem politikairól is. Az MSZP parlamenti frakciója keddi informális ülésén is foglalkozik a kérdéssel.
 
Szijjártó Péter, a Fidesz szóvivője kérdésre válaszolva azt mondta: ha a szocialisták "jól kibeszélgették magukat", és lefolytatták a megfelelő koalíciós egyeztetéseket, akkor a jövő héten az egészségügyi bizottságban lehetőségük lesz, hogy támogassák a Fidesz-KDNP javaslatát, amely hatályon kívül helyezné az egészségbiztosítás átalakításáról szóló törvényt.
 
Mint mondta, ha ezt a javaslatot az MSZP nem hajlandó támogatni, akkor az ősz folyamán minden bizonnyal lesz egy  népszavazás, amelyen az emberek kifejhetik véleményüket az egészségbiztosítás privatizációjáról.
 
Pesti Imre, a Fidesz egészségügyi szakpolitikusa arról beszélt, hogy a március 9-i népszavazás azt üzente a biztosítóknak, hogy a magyar társadalom nem akarja ezt az egészségügyi reformot, így ha a biztosítók ennek ellenére megjelennek a piacon, joggal feltételezhető, hogy rosszhiszeműen jelennek meg.
 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Egészségügyi bizottság: leszavazott ellenzéki módosítók

Az Országgyűlés Egészségügyi Bizottsága hétfői ülésén minden ellenzéki módosító javaslatot leszavazott, amely a kormány által a március 9-i ügydöntő népszavazás végrehajtásához benyújtott törvényjavaslathoz érkezett; ezeket az ajánlásokat a kormány képviselője sem támogatta.