szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Sajnálatos, hogy a Fidesz neve felmerült az úgynevezett fóti kazetta-ügyben, amely nagy valószínűséggel egy előre előkészített forgatókönyv alapján zajló provokáció – áll egyebek mellett abban a közleményben, amelyet Cselőtei Erzsébet, a Fidesz fóti elnöke juttatott el az MTI-hez pénteken. Ugyanezen a napon tíz fóti képviselő segítségkérő levelet írt a miniszterelnöknek.

A Fidesz közleményében megfogalmazottak szerint a párt "érintetlenségét" bizonyítja, hogy épp a fóti Fidesz szervezet tett feljelentést a kazetta-ügyben, mert nem szeretnék, ha a korrupció elburjánzana a városban. A helyi pártszervezet kíváncsi lenne arra, hogy vajon ki és kinek a megbízásából készítette a titkos hangfelvételt – olvasható a közleményben, amely néhány személyes jellegű kérdésre is kitér.
 
Cselőtei Erzsébet – az általa vezetett szervezet nevében – egyebek mellett vizsgálódásra érdemesnek tartja, hogy vajon hogyan került a posztjára a hangfelvételen hallható egyik személy, Simó Attila, a Fóti Közszolgáltató Kft. ősszel kinevezett ügyvezető igazgatója. A kazettán szereplő másik személlyel, Kaló Richárddal kapcsolatban a közlemény leszögezi: őt nem a fóti Fidesz szervezet, hanem Fábry Béla MSZP-s alpolgármester delegálta a kft. felügyelő bizottságába elnöknek, Abban az időben ugyanis nem működött a Fidesz fóti szervezete.
  
A fóti Fidesz elhatárolódik az előre megszervezett provokációnak minősülő ügytől, ezért is tette meg feljelentését – szögezi le a közlemény. Az MTI érdeklődésére az aláíró, Cselőtei Erzsébet a leírtakhoz hozzáfűzte, hogy Simó Attilát, a helyi közszolgáltató kft. igazgatóját egy "bizalmas" feliratú dokumentum szerint az MSZP helyezte az ügyvezetői székbe, pályáztatás nélkül.
  
Fábry Béla, Fót MSZP-s alpolgármestere a személyével kapcsolatos fideszes észrevételekre reagálva elmondta: neki csupán annyi köze volt Kaló Richárd felügyelő bizottsági posztjához, hogy a bizottsági névsor összeállításáról szóló anyagot ő terjesztette a képviselő-testület elé. A jelenleg is a Fidesz soraiban politizáló Kalót az akkor (2008. november 5-én) még működő fóti Fidesz szervezet egykori elnöke javasolta a felügyelő bizottság élére. Az alpolgármester a Simó Attilával kapcsolatos felvetésre megjegyezte: ügyvezetői székét a szabályok szerint nem volt kötelező pályáztatni. Az elhíresült hanganyag szerint a "megkörnyékezett", "kabátlopási" ügybe keveredett Simó egyébként valóban bírja az MSZP bizalmát – közölte Fábry Béla.
  
Pénteken tíz fóti, többségében MSZP-s képviselő levelet írt Bajnai Gordon miniszterelnöknek, melyben azt kérik, hogy a város ne veszítse el az EU-s pályázaton nyert közel 200 millió forintot. A levélírók úgy fogalmaznak: mivel Fót belterületi útjainak közel fele még mindig földút, a kisvárosban élők nem érdemlik meg azt a "büntetést", hogy egy önhibájukon kívüli korrupciós ügy miatt elessenek az aszfaltozásra kapott támogatástól. Ha a botrány nyilvánosságra hozatalának ez a következménye, akkor a fóti ügy túlmutat önmagán, kis túlzással azt is mondhatjuk, hogy a Magyarországról kialakított kép látja ennek kárát - áll a levélben.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Fóti ügy: szakértők vizsgálják a lefoglalt kazettákat

Szakértői vizsgálatra küldte a rendőrség a fóti önkormányzatnál kirobbant korrupciógyanús ügyben megszerzett, illetve lefoglalt hangkazettákat - mondta az országos rendőrfőkapitány, hozzátéve, hogy az egyik testületi ülésen történt tettlegesség körülményeinek tisztázására az illetékes bíróságot kérték fel.

MTI Itthon

Újabb hangfelvétel a fóti ügyben?

A Népszabadság szerint a rendőrség még nem hallgatta meg azokat, akik a fóti korrupciógyanús ügy titkos hangfelvételén egy helyi beruházás "pótmunkázásáról" tárgyalnak.