szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A VI. kerületi szórakozóhelyek nyitva tartásáról szóló rendelet felülvizsgálatát kéri Budapest városarculatának tanácsnoka. Bojár Iván András erről szóló közleményét a főpolgármesteri hivatal juttatta el szerdán az MTI-hez.

"Szeretném, ha a VI. kerületi képviselők a helyzet rendezésére a lakók, az üzlettulajdonosok és turisztikai szakemberek bevonásával olyan megoldást találnának, amelyben érvényesülnének Budapest gazdasági, világvárosi szempontjai is" - írta állásfoglalásában a városarculati tanácsnok.

A tanácsnok felkérte a kerületi polgármestereket, hogy a város nemzetközi versenyképességének megőrzése céljából tartózkodjanak a populista rendeletalkotástól, tartsák szem előtt a város lakosságának érdekeit, mindenekelőtt azt, hogy a sikeres, adóbevételeket termelő ágazatokat ne állítsák lehetetlen feltételek elé.   

Ez is a pénzről szól
A több tízezer forintba kerülő, zajszintet megállapító szakértői vélemény ellenében megoldható, hogy tovább nyitva tartsanak a VI. kerületi vendéglátóhelyek. Tovább.
Bojár Iván András közleményében felidézte, hogy a VI. kerület önkormányzata június 25-én fogadta el azt a rendeletet, mely szerint azon kerületi üzletek - amelyek lakóházban vannak és este tíz után is nyitva szeretnének tartani - kötelesek beszerezni a lakók kétharmadának írásos hozzájárulását. Emellett minden, tíz utáni nyitva tartásra engedélyt kérő üzletnek be kell szereznie szakértői véleményt arról, hogy maximális hangerő mellett sem bocsátanak ki zavaró erősségű zajt. A boltok ugyan egész éjjel nyitva tarthatnak, a teraszoknak azonban már éjfélkor, az egyéb vendéglátó helyeknek pedig legkésőbb hajnali egykor be kell zárniuk.

A tanácsnok szerint a főváros turisztikai karakterének egyik legfontosabb pillére, hogy nemzetközi szinten Budapestet, mint "színvonalas party-várost" tartják számon, a mozgalmas éjszakai élet, illetve a sokszínű kulturális ajánlat hatalmas bevételeket és nem utolsó sorban megbecsülést hoz a város számára. Ily módon az egyes kerületek  önkormányzati vezetői és képviselői által ellehetetleníteni tervezett kocsmák, éttermek, bárok és teraszok tiltásával, illetve a hasonló jellegű rendeletek megalkotásával a jövő évben közelgő önkormányzati választások során talán néhány szimpátia szavazatot nyerhetnek, a város egészének azonban komoly károkat okoznak.

Bojár Iván András elgondolkoztatónak tartja, hogy azok az értékek és adottságok, amelyeket turistaként szimpátiával, egy város élhetőségének fokmérőjeként értékelnek, Budapesten hatósági korlátozással kénytelenek szembenézni.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!