Négy évvel ezelőtt az akkor 31 éves, a borsodi Kistokajban élő Méhay Attila egy beszélgetést kihallgatva tudta meg, hogy szomszédjai másnap nem lesznek otthon, mert Miskolcra utaznak bevásárolni. A férfi úgy gondolta ez jó alkalom arra, hogy hozzájuk betörve pénzt szerezzen. Következő nap hajnalban át is mászott a kerítésen a szomszéd telekre és az udvar hátsó részében található terményesben rejtőzött el, hogy kivárja, míg a háziak eltávoznak otthonról.
Amíg ott várt, a padlásterén található műanyaghordó leesett és zajt csapott, aminek okára kíváncsi volt a tulajdonos is, aki éppen az állatokat látta el. A terményesben meglátta Méhayt, akit kérdőre is vont, hogy mit keres ott. A vitából dulakodás alakult ki, amelyben a vádlott a földre döntötte a sértettet, ráfeküdt, ütlegelte és fojtogatta. Az áldozat segítségül hívta az élettársát, akinek Méhay Attila szintén nekitámadt.
A vádlott ezután a védekezésre képtelen férfi és nő fejét az álluktól a fejük tetejéig, szorosan körbetekerte, úgy, hogy a ragasztószalag a sértettek légzőnyílásait is teljesen lefedte. Emiatt mindkét sértett megfulladt. A két holttestet pedig a betörés végrehajtása után a ház emésztőgödréhez vonszolta, majd azokat az emésztőgödörbe csúsztatta.
Méhay a házból elvitt különböző tárgyakat, melyek értéke összességében 1,5 millió forintot tett ki, saját házának a padlásán rejtette el. A férfi a következő napokban a sértettek bankkártyájával megpróbált pénzt felvenni. Miután Méhay Attila lebukott teljes körű beismerő vallomást tett, azzal együtt, hogy tettét megbánta. Mindezt a bíróság a büntetés kiszabásakor enyhítő körülményként értékelte, valamint azt is, hogy a vádlott által okozott kár az eljárás során megtérült.
Ennek alapján a Debreceni Ítélőtábla Balla Lajos vezette büntetőtanácsa kedden Méhay Attilát nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, több emberen elkövetett emberölés, valamint közokirattal és készpénz-helyettesítő fizetőeszközzel való visszaélés miatt életfogytig tartó fegyházbüntetésre és 10 évi közügyektől eltiltásra ítélte. A vádlott a bíróság döntése alapján legkorábban – az első fokon kiszabott 30 év helyett – 40 év kitöltése után bocsátható feltételes szabadságra.