szerző:
MI
Tetszett a cikk?

Eltűnt a Fidesz retorikájából a "Gyurcsány-Bajnai-korszak" kifejezés, helyette csupán "Gyucsány-korszakot" említenek az ellenzéki párt nyilatkozói. A szóhasználat változása nem véletlen, a Fidesz szerint ugyanis "a szálakat Gyurcsány Ferenc mozgatja a háttérből".

Február eleje óta szinte teljesen mellőzi a Fidesz a retorikájában a "Gyurcsány-Bajnai-korszak" kifejezés használatát, helyette az utóbbi hetekben - az esetek döntő többségében - szimplán "Gyurcsány-korszakot" említenek a fideszes nyilatkozók. 

Az egyik utolsó alkalommal, január 30-án Soltész Miklós, a Fidesz-KDNP-frakciószövetség népjóléti kabinetjének vezetője használta a jelenlegi és a volt kormányfő nevével illetett korszakot, amikor egy nyugdíjasrendezvényen úgy vélekedett: ha folytatódna a Gyurcsány-Bajnai-korszak, könnyen lehet, hogy a következő korosztályok már 70 éves nyugdíjkorhatárt lennének kénytelenek megélni, eltűnhetne a magánnyugdíjpénztári befektetések nagy része, és tovább csökkenhetne a nyugdíjak értéke.

Február 5-i országértékelő beszédében Orbán Viktor Fidesz-elnök is a "Gyurcsány-korszak" kifejezést használta, egyebek mellett akkor, amikor kitért arra, hogy megrendítően sok és nehéz feladat áll az ország előtt, "mert nagyon sok, szinte alig felmérhető kárt okozott nekünk a korszak, amelyet Gyurcsány-korszaknak nevezünk". 

Szombaton Pelczné Gáll Ildikó Fidesz-alelnök is egy jelképes naptár "Gyurcsány-korszak 50" feliratú lapjának levágásával indította el a "centivágást". Szijjártó Péter a szóhasználat változásával kapcsolatban az MTI megkeresésére elmondta: bebizonyosodott, hogy Bajnai Gordon jelenlegi kormányfő és Mesterházy Attila miniszterelnök-jelölt csak egy-egy "báb", és "a szálakat valójában Gyurcsány Ferenc volt kormányfő mozgatja a háttérből".

Ez bizonyosodott be az elmúlt hétvégén is, amikor kiderült, hogy a felszínen ugyan Bajnai Gordon és Mesterházy Attila különböző célokról, programokról beszél, az MSZP igazi kampányát viszont Gyurcsány Ferenc folytatja, és ő mondja meg, hogy mit kell, és mit fognak csinálni - mondta a Fidesz elnöki stábjának vezetője ezzel arra utalva, hogy nyilvánosságra került Gyurcsány Ferenc egy zárt körben Szombathelyen elmondott beszéde.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itthon

Fidesz: remény vagy temető

A Fidesz mélyen hallgat tervezett gazdasági-költségvetési intézkedéseiről, különösen azok árnyoldalairól. Nem a reménnyel kampányol, pedig ezt ajánlja nekik egyik mérsékelt konzervatív támogatójuk. Vannak más javaslatai is.

MTI Itthon

MSZP és Fidesz: átok, ocsmányság, szennyes

A Fidesz frakcióvezetője szerint Gyurcsány Ferenc tudja, hogy az MSZP vereséget fog szenvedni az áprilisi parlamenti választáson: ellenzéki létre készül, és egy romboló ellenzékiségről győzködi pártja tagjait. Az MSZP szerint a Fidesznek programja nincs, csak gyűlöletkampány-forgatókönyve - kommentálta Nyakó István MSZP-szóvivő Navracsics Tibor a szocialistákat bíráló szavait.

MTI Itthon

Holokauszttagadás: leszavazták a fideszes módosító indítványt

Elutasította az Országgyűlés a hétfői név szerinti szavazáson a holokauszttagadás büntethetővé tételét szorgalmazó szocialista indítványhoz benyújtott fideszes módosító javaslatot. Végül a törvényt Mesterházy Attila MSZP-s miniszterelnök-jelölt javaslatának megfelelően szavazta meg a többség.

hvg.hu Vélemény

Vége a demokráciának? Bauer kontra PLT

Ezúttal egy újabb csörtét ismertetünk: Bauer Tamás Babarczy Esztert és Papp László Tamást figyelmezteti tárgyi tévedéseikre, és megismétli: a minden bizonnyal hivatalba lépő Fidesz kormány halálos csapást mérhet a demokráciára. Papp László Tamás ezt kétségbe vonja, és a parlamenti bizottságok megalakítását illetően is korrigálja Bauer Tamás adatát.

Fürjes Judit Interjú

Kéri László: A baloldal még mindig foglya az Orbán-fóbiának

Éles kritikával illette a ballib értelmiség véleményformálóit Kéri László, az ismert politológus a hvg.hu-nak adott interjúban. Nem hajlandók tudomásul venni a társadalomban bekövetkezett változásokat, ragaszkodnak Orbán-fóbiájukhoz, elemzéseikben a Jobbik-jelenséget a nyilas mozgalom folytatásaként állítják be, közben pedig elnézőek az elmúlt nyolcévnyi kormányzás és a szocialista párt szembetűnő kudarcai iránt.