Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Öt rakétát lőtt ki hadgyakorlatozás közben az iráni hadsereg elitalakulata, a Forradalmi Gárda, amit az Egyesült Államok „nukleáris fenyegetésére” adott válasznak nevezett egy iráni vezető.
A föld-víz, illetve víz-víz osztályba sorolt rakétákat egymással párhuzamosan indították célpontjaik felé - közölte az állami televízió részletek ismertetése nélkül.
A Forradalmi Gárda csütörtökön kezdett háromnapos nagyszabású hadgyakorlatot a Perzsa-öbölben és a Hormuzi-szorosban. A szárazföldi, a légi és a haditengerészeti egységeket megmozgató manővernek az a célja, hogy ellenőrizzék a gárda felkészültségét a Perzsa- és az Ománi-öböl, valamint a Hormuzi-szoros biztonságának megvédésére – jelentette ki Huszein Szalami tábornok, a Forradalmi Gárda parancsnokhelyettese.
Irán 2006 óta évente tart hadgyakorlatot az említett tengerszakaszokon erődemonstráció céljából. E manővereket az utóbbi négy évben nyáron rendezték meg. Hivatalos magyarázatot nem adtak arra, hogy idén miért hozták előbbre a gyakorlatot. A világ kőolajellátása szempontjából kulcsfontosságú tengeri szállítási útvonalon tartott idei gyakorlat mindazonáltal egybeesik azzal, hogy nő a feszültség Irán és a Nyugat között Teherán vitatott atomprogramja miatt.
A nyugati országok azzal gyanúsítják Iránt, hogy békés célúnak mondott nukleáris programja leple alatt atomfegyver előállítására törekszik, amit Teherán tagad. Teherán korábban jelezte, hogy lezárja a Hormuzi-szorost, ha megtámadják. A világ kőolajtermelésének mintegy 40 százaléka a Perzsa-öböl menti térségből származik. E mennyiség tekintélyes hányada az öböl kijáratát képező szűk szoroson át jut el a fogyasztókhoz.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.