szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Jogosulatlan gazdasági előny megszerzése bűntett megalapozott gyanúja miatt a Vám- és Pénzügyőrség Dél-dunántúli Regionális Nyomozó Hivatala nyomozást folytat egy 755 millió forintos csalás ügyében - közölte a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP) pénteken.

A nyomozás adatai szerint 2007 és 2008 között 43 dél-dunántúli gazdasági társaság 755 millió forint állami támogatást kapott mintegy ezer, csökkent munkaképességű munkavállaló foglalkoztatása után. A bizonyítékok alapján a gazdálkodók a támogatásra jogosultság igazolására valótlanságot közöltek, egészséges munkavállalókról hamis orvosi igazolásokat nyújtottak be, amely szerint alkalmazottaik egészségromlása rendkívül súlyos.

Ezzel szemben a munkavállalók többsége sohasem járt a valótlan igazolásokat kiállító orvosnál, aki egyébként a vonatkozó jogszabályok által támasztott követelményeknek sem felelt meg. A bizonyítékok arra utalnak, hogy a bűncselekmény-sorozatot két komlói férfi irányított - közölte a VPOP.

A nyomozás során eddig mintegy hatszáz munkavállalót hallgattak ki, öt embert pedig a nyomozó hatóság őrizetbe vett, közülük négyet az illetékes bíróság előzetes letartóztatásba helyezett. A nyomozás további szakaszában a gyanúsítotti kör bővülése, illetve további kényszerintézkedések végrehajtása várható - írja a VPOP közleményében.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Százmilliós adócsalást lepleztek le a vámosok

Adócsalás gyanúja miatt rendelt el nyomozást egy baranyai cég vezetői ellen a vám- és pénzügyőrség; a társaság nem tett eleget adófizetési kötelezettségének, így csaknem 120 millió forint adóhiány keletkezett az állami költségvetésben – közölte a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP).

MTI Vállalkozás

Háromszázmillió forintos adócsalást derített fel a VPOP

Közel 300 millió forintos adócsalást derített fel a vám- és pénzügyőrség, az elkövetők munkaerőt közvetítettek gyárakba és üzemekbe, majd nem a ténylegesen kifizetett munkabér után fizették meg a közterheket, és a toborzott munkavállalóknak is csak a bérük egy részét fizették ki. A felderítésről hétfőn, sajtótájékoztatón számolt be a vám- és pénzügyőrség.