szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A TÁRKI felmérése szerint a Fidesz-KDNP támogatottsága júliusban kis mértékben csökkent, az MSZP-é pedig emelkedett, ugyanakkor a kormányzó és az ellenzéki párt tábora között továbbra is jelentős a különbség.

A pártpreferencia-kutatás eredménye azt mutatja, hogy a Fidesz-KDNP támogatottsága a teljes felnőtt lakosság körében hét százalékkal 39 százalékra csökkent, míg az MSZP tábora a teljes lakosság körében három százalékkal 13 százalékra emelkedett. A biztos szavazó pártválasztók körében azonban már 62 százalék a FIDESZ-KDNP és 20 százalék az MSZP szavazóinak aránya, azaz a kormánypártok 42 százalékponttal vezetnek az MSZP előtt.

Az ezer fő megkérdezésével zajlott reprezentatív felmérésből kiderült az is, hogy az új parlamenti pártok támogatottsága az elmúlt hónaphoz képest nem változott; a biztos pártválasztók körében a Jobbikra 11 százalék, az LMP-re 6 százalék szavazna. A parlamenten kívüli MDF szavazói a teljes lakosságon és a pártválasztók körében is egy százalékot tesznek ki.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Nemigen mérhető a KDNP támogatottsága

Jóllehet néha önálló politikát folytató pártnak tűnhet, a Semjén Zsolt vezette KDNP olyannyira nem független a Fidesztől, hogy támogatottságát még mérni sem tudják a közvélemény-kutatók. Ennek ellenére a KDNP fontos stratégiai szövetségese Orbán Viktornak.

MTI Itthon

Tárki: az MSZP 13 százalékon áll

A Tárki kutatása szerint az elmúlt hónapban nőtt a pártválasztásukban bizonytalanok aránya, a Fidesz-KDNP előnye azonban továbbra is jelentős.

MTI Itthon

Nézőpont Intézet: a Jobbik most csak 10 százalékot kapna

A Fidesz lendülete a választások után is töretlen, sőt május óta kissé még növekedett is a kormánypárt népszerűsége. Az MSZP támogatottsága pedig lassan az LMP szintjére kerül - olvasható a Nézőpont Intézet legfrissebb, szerdán az MTI-hez is eljuttatott kutatásában.

hvg.hu Napi merítés

Török Gábor: példátlan-e a Fidesz jelenlegi előnye?

Mennyire példátlan, hogy három hónappal a választás után még mindig hatalmas a győztes előnye? Hogy volt ez korábban? Meddig tartott a választások után a kormányoldal vezetése? Török Gábor politológus e kérdéseknek jár utána blogján.