Demonstráltak a Megyeri hidat építő, ki nem fizetett alvállalkozók

Az állami beruházásoknál 30 napos fizetési határidőt, a fizetési perekben pedig gyorsított bírósági eljárást és valós végrehajtást szorgalmazott Horváth László a Megyeri híd alvállalkozóinak képviselője szerdán a budapesti Kossuth téren, a Parlament előtt, néhány alvállalkozó részvételével tartott demonstráción.

  • MTI MTI
Demonstráltak a Megyeri hidat építő, ki nem fizetett alvállalkozók

Horváth László három pontba foglalta össze a követelésüket. Azt várják el, hogy a nyomozó hatóság hallgassa ki a Megyeri híd építésénél az alvállalkozóit ki nem fizető Ganz Acél Zrt. vezetőit. A második követelésük az volt, hogy az állami beruházásoknál a jelenlegi 60-120 napi fizetési határidő csökkenjen le 30 napra. Végül harmadik követelésként a bíróságok gyorsított eljárásban járhassanak el a fizetési ügyekben, amit azonnali végrehajtás követ.

A saját helyzetükről szólva Horváth László elmondta, hogy amíg a Varga Gusztáv, a Ganz Acél vezérigazgatója a felszámolás megindulása előtt 1,2 milliárd forint cégvagyonról tájékoztatta őket, addig a felszámoló már csak 800 millió forintra tette a vagyon értékét.

A demonstrálók a javaslataik megfontolását kérték a kormánytól.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?