Tetszett a cikk?

A Honvédelmi Minisztérium cáfolta azt a sajtóértesülést, miszerint a Honvédkórház egyik sebésze is érintett abban az "orvosi hálózatban", amelynek tagjai betegek adataival éltek vissza.

A tárca az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta: a letartóztatásban lévő személyek közül egyik sem a Honvédkórház orvosa. A HM az értesülést közlő szerkesztőségektől helyreigazítást kér.

A Népszava kedden számolt be arról, hogy betegek jogosulatlanul megszerzett adatai alapján, orvosi kötszerekre több száz millió forint támogatást vettek fel orvosok, akik ellen jelenleg is nyomoz a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI). Az NNI a lapnak megerősítette a nyomozás tényét, és azt is közölte, hogy heten már előzetes letartóztatásban vannak. 

A cikk szerint az orvosok a betegek adatai, taj-száma alapján kötszerekre és egyéb gyógyeszközökre kérték az Egészségügyi Alap támogatását. Egyes speciális kötszerek értéke a 70 ezer forintot is elérte. Az ügynek több száz sértettje van, akik a legtöbb esetben nem is találkoztak azzal az orvossal, aki az adataikra kiíratta az orvosi eszközöket.

A napilap azt állította, hogy az ügyben az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) egy rendőr orvosa, a Honvédkórház egy sebésze, valamint egy ukrán orvos is érintett.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!