szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A Levegő Munkacsoport szerint továbbfejlesztésre szorul az Új Széchenyi Terv.

A szervezet javaslatait eljuttatta Orbán Viktor miniszterelnöknek, Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszternek és Matolcsy György nemzetgazdasági miniszternek. A civil környezetvédelmi szervezet hétfői közleményében azt írja, hogy az Új Széchenyi Tervben érezhető előrelépés történt az Új Magyarország Fejlesztési Tervhez képest, ugyanakkor "még nem sikerült megszabadulni az alapvető hibáktól".

A Levegő Munkacsoport javaslata a továbbfejlesztésre megfelel az ország érdekeinek és az Európai Unió állam- és kormányfői által egyhangúan elfogadott Európa 2020 Stratégia öt kitörési pontjának, a foglalkoztatás növelésének, kutatás-fejlesztés, éghajlatvédelem-energiapolitika, az oktatás javításának, a szegénység csökkentésének - írták a közleményben. 

A környezetvédők úgy látják, ha az Új Széchenyi Terv százmilliárdokat fordít gyorsforgalmi utak építésére, egyéb közútfejlesztésekre, azzal nem emelkedik ki az európai, sőt még a szomszédos országok közül sem. Ha viszont ezt az összeget az oktatásba, a kutatásba és innovációba fektetnék be, akkor Magyarország világraszóló eredményeket érhet el - írja közleményében a szervezet.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

A zöldek és a taxizás: mire érett meg a helyzet?

Új szereplő lépett a taxis piacra. Az okokat a szaktársak is csak találgatják. A zöld civilek viszont lelkesen támogatják a céget - bár igazgatójuk csak a bemutatkozó sajtótájékoztatón ismerte meg a cégvezetést.

MTI Plázs

Mérgező vegyszer a paradicsomban?

A Levegő Munkacsoport nyári zöldség-gyümölcstesztjén egy Magyarországon forgalomba hozott paradicsomban és uborkában olyan veszélyes anyagot találtak, amelyet 2008-ben betiltott az Európai Unió - közölte a civil szervezet. Eközben a Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal (MgSzH) illetékes szervezete eddig nem talált a munkacsoport által kifogásolt szennyezést.

Hírszerző/FH Itthon

Dugódíjból és a parkolás átalakításából szerezne többletforrást a Levegő Munkacsoport

A Levegő Munkacsoport Tarlós István főpolgármesternek küldött levelében az áll: ne az oktatástól, az egészségügytől, a tömegközlekedéstől, a zöldterületek fenntartásától vonjon el pénzt a Fővárosi Önkormányzat, hanem a dugókat, baleseteket, zaj- és levegőszennyezést okozó közúti közlekedés rejtett támogatásának megszüntetésével szerezzen új forrásokat.

hvg.hu Itthon

Méreg volt a gödöllői egyetem ivóvizében?

A Levegő Munkacsoport keddi közleményében azt írja: az egészségügyi határértéket jelentősen meghaladó mértékben, ismeretlen ideig tartalmazott nitrátot és növényvédő szereket a gödöllői Szent István Egyetem ivóvízhálózatában folyó víz.

Világ

Levegő Munkacsoport: mégsem von ki káros vegyszereket az EU

Az Európai Tanács hétfői ülésén a mérgező, egészségünket veszélyeztető biocidok - rovar- és rágcsálóirtó, valamint fertőtlenítő szerek - piacon tartása mellett foglalt állást, ami jelentős visszalépés az Európai Parlament által szeptemberben megszavazottakhoz képest - értékeli a Levegő Munkacsoport a brüsszeli döntést az MTI-hez eljutatott közleményében.