szerző:
Hírszerző/FH
Tetszett a cikk?

Nem veszélyeztetik az iszapkatasztrófában sérült épületek bontási munkái a devecseriek mindennapi életét. A szakemberek a bontásokkal összefüggésben vizsgálták a napokban a lakosok biztonságát. A törmeléket egy külön erre a célra épített úton szállítják el, ahol szükséges, ott a rendőrök biztosítják a szállítást.

A bontás egyébként folyamatosan tart, a hét első napján újabb több mint 2000 köbméter bontási törmeléket és majdnem 6700 köbméter szennyezett anyagot szállítottak el. Devecserben eddig összesen 113 sérült épületet bontottak le, ebből 99-nek már a törmelékeit is elszállították a kijelölt lerakóba - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság. Devecserben, Kolontáron és Somlóvásárhelyen egyébként összesen eddig 148 épületet bontottak le.

Az ÁNTSZ laboratóriuma és a vízszolgáltató adatai alapján az ivóvíz továbbra is biztonságosan fogyasztható a teljes területen. A szálló por napi átlagkoncentrációja Kolontáron, Devecseren és Somlóvásárhelyen sem volt magasabb az egészségügyi határértéknél.

Akkor és most: Devecser az iszapömlés után fél évvel – Nagyítás-fotógaléria
MTI - Szigetváry Zsolt
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Nagyítás

Az iszapömlés után fél évvel – Nagyítás-fotógaléria

2010. október 4-én, nem sokkal dél után átszakadt a Mal Zrt. egyik vörösiszap-tározója, és a több tízméteres falon áttörő masszív, maró anyag elöntötte az útjába kerülő településeket. Letarolt mindent, ami az útjába került: kidöntötte a kolontári házak oldalát és kocsikat sodort magával. A Magyarországon soha nem látott ipari katasztrófa tíz életet követelt. A katasztrófa féléves évfordulóján az MTI fotóriportere újra felkereste azokat a helyszíneket, ahol a tragédia napján járt.