Díszőrség és zene Schmitt Pál aláírása előtt

A Sándor-palota előtt térzene vezeti fel Magyarország új alaptörvényének déli harangszó elhangzása utánra tervezett államfői aláírását.

  • MTI MTI
Díszőrség és zene Schmitt Pál aláírása előtt

A Szent György téren érdeklődők és külföldi turisták hallgatják a Magyar Honvédség Támogató Dandár Helyőrség Zenekarának előadását. A Köztársasági Elnöki Hivatal déli és nyugati kapujában 9 órától a díszzászlóalj katonái állnak díszőrséget.

Schmitt Pál köztársasági elnök 12 órakor a televízió nyilvánossága előtt írja alá az új alkotmányt, majd ünnepi beszédet mond. Az alaptörvényt a tervek szerint fanfárok köszöntik, majd ünnepélyes őrségváltási ceremóniát tartanak a Sándor-palota előtt.

Az államfő ezt követően, 14 órakor Horváth Gergely Domonkossal, a Magyar Posta igazgatóságának elnökével közösen ünnepélyes keretek között első napi bélyegzővel látja el az új alaptörvény aláírása alkalmából kibocsátott ünnepi bélyegblokkot.

Az este folyamán Budapesten, valamint nyolc vidéki helyszínen és Kolozsváron egy időben kezdődő gálaestekkel köszöntik Magyarország következő alkotmányát. Schmitt Pál 19 órakor a fővárosi Művészetek Palotájában a közmédiumok által is közvetített ünnepi köszöntőt mond.

MTI - Illyés Tibor

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?