Tévéket ejtettek le a kamionról a sofőrök - 40 évet kaphatnak

Összesen negyven év fegyház- és börtönbüntetést szabott ki idén januárban a Csongrád Megyei Bíróság abban a perben, amiben nyolc kamionsofőrt vádolnak nagy értékre elkövetett lopással. A Szegedi Ítélőtábla pénteki tárgyalásán azonban decemberig elnapolta a várt ítélethozatalt.

  • HavariaPress HavariaPress
Tévéket ejtettek le a kamionról a sofőrök - 40 évet kaphatnak

Kedden kezdődött és pénteken folytatódott a Szegedi Ítélőtáblán annak a különösen nagy értékre elkövetett lopási ügynek a tárgyalása, amelynek nyolc szereplőjét idén januárban a Csongrád Megyei Bíróság összesen negyven év fegyház-, illetve börtönbüntetésre ítélte. Emellett több tízmillió forint értékben vagyonelkobzást is elrendelt.

Eredetileg péntekre várták a jogerős ítélet meghozatalát, de a táblabíróság úgy döntött, december 6-án és 9-én újabb tárgyalási napot tart. Ekkor újabb tanúkat hallgatnak meg és még egy szakértőnek a véleményére is kíváncsiak.

A büntetőügy lényege, hogy a vádlottak részben önállóan, részben összehangoltan működő csoportok tagjaiként kamionokkal szállítottak műszaki cikkeket. A vád szerint a fuvarozás alkalmával ezeknek egy jelentős részét ellopták. Elsősorban televíziókészülékek érdekelték őket, amelyeket értékesítettek.

A bűnszervezet úgy működött, hogy amikor egy kamion az értékes árucikkekkel útnak indult, valamelyik külföldi országban megszabadították a rakománytól, majd az üres kamion sofőrje egy másik országba érve értesítette az ottani hatóságokat, hogy menet közben ismeretlenek megtámadták és a rakományt ellopták.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?