szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Négyrendbeli vesztegetéssel, egyrendbeli hivatali visszaéléssel és háromrendbeli közokirat-hamisítással gyanúsítja a Szegedi Nyomozó Ügyészség dr. N. Norbertet, a Csongrád Megyei Bíróság büntetőügyekben eljáró bíráját - írja a Népszabadság. A lap szerint okkal feltételezhető, hogy a tegnap szabadlábra helyezett szegedi ügyvéd, K. Zoltán a bíróra vallott.

Hosszabb ideje vizsgálódtak a bíró ellen, és már október végén kezdeményezték bírói mentelmi jogának felfüggesztését az ügyészségi nyomozók, a döntés azonban csak közvetlenül az ünnep előtt született meg - írja a Népszabadság. Miután Schmitt Pál köztársasági elnök felfüggesztette dr. N. Norbert bírói mentelmi jogát, december 23-án az ügyészek őrizetbe vették, majd karácsony másnapján a Kecskeméti Városi Bíróság nyomozási bírója elrendelte az előzetes letartóztatását - teszi hozzá a lap.

Egy nappal később a Szegedi Nyomozó Ügyészség szabadlábra helyezte K. Zoltán ügyvédet, akit még október elején befolyással üzérkedés és dr. N. Norbert megvesztegetésének gyanújával letartóztattak. A Csongrád Megyei Főügyészség keddi közleménye szerint az ügyvéd előzetes fogva tartásának törvényi indokai már nem álltak fenn.

Összegyűjtötték a neki tulajdonított bűncselekménnyel összefüggésben a beszerezhető bizonyítékokat az ügyészségi nyomozók, így a büntetőeljárás meghiúsításának veszélye már nem áll fenn. Nem kell tartani a szegedi sztárügyvéd szökésétől, elrejtőzésétől sem, mert – mint a közlemény fogalmaz – „a bűncselekmény felderítésében való közreműködése olyan jelentős enyhítő körülmény, amely miatt már csak olyan súlyú büntetés kiszabása várható, ami miatt a Szegeden komoly egzisztenciával rendelkező ügyvéd eltűnésére nem lehet számítani”.

Okkal feltételezhető a fentiekből, hogy dr. K. Zoltán a bíróra vallott - teszi hozzá a lap.

K. Zoltán azért került előzetesbe, mert az ügyészség bizonyítottnak látta, hogy kétmillió forintot kért és kapott egy fémilliárdos csalással gyanúsított vállalkozótól azért, hogy elintézze az előzetes letartóztatása megszüntetését. A gyanúsított fizetett, s röviddel ez után a másodfokon eljáró bíróság (dr. N. Norbert és két másik bíró) a megyei bíróság által utóbb szabálytalannak minősített eljárás keretében szabadon is engedte az adócsalót. Csakhogy a vállalkozót később egy másik bíróság visszaküldte az előzetesbe. A vállalkozó azonban nem hagyta annyiban a dolgot, s alkut kötött az ügyészséggel.

Ami ezután történt, annak részletei a lap szerint egyelőre nem nyilvánosak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!