Négysávossá tennék az utat Debrecentől Hajdúsámsonig

Korszerűsítik a 471-es főút Debrecen és Hajdúsámson közötti szakaszát. Négysávosra bővítik és Sámsonnál elkerülő utat építenek, de még nem tudni, pontosan mikor indulhat a munka. A Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. közbeszerzési eljárást írt ki értékelemzés elkészítésére – írja a dehir.hu.

  • dehir.hu dehir.hu
Négysávossá tennék az utat Debrecentől Hajdúsámsonig

Naponta több mint 13 000 jármű közlekedik a 471-es főút Debrecen és Hajdúsámson közötti szakaszán. A nagy forgalom miatt gyakran alakulnak ki úthibák. A 471-est halálútnak is nevezik, nagyon sok a baleset. Az autósok szerint ideje lenne felújítani a főutat.

A 471-es főút korszerűsítését régóta tervezik. Már készült egy megvalósíthatósági tanulmány, eszerint Debrecen belterületén, valamint Debrecen és Hajdúsámson között négysávosra bővítenék az utat, Hajdúsámsonnál pedig egy elkerülő épülne. Idén tavasszal végeztek is korszerűsítést több szakaszon. Most a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. közbeszerzési eljárás írt ki, a főút Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei szakaszainak korszerűsítéséhez szükséges értékelemzés elkészítésére. Ez lényegében egy költséghatékonysági tanulmány, ami az előkészítési folyamat része. Ezután következhet az ingatlanok kisajátítása, és a szükséges dokumentumok beszerzésére – olvasható a cikkben.

Egyelőre  azonban kérdés, hogy a konkrét munka mikor kezdődhet el, és mikor közlekedhetnek a mostani kettő helyett négy sávon az autósok Debrecen és Hajdúsámson között.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.