Kedvezményes BKV-bérlet: van, aki Strasbourgig megy érte

Beadvánnyal fordul a strasbourgi emberi jogi bírósághoz, az ombudsmanhoz, az Alkotmánybírósághoz és az ENSZ-hez is a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége az utazási kedvezmények megszűnése miatt - írja a Magyar Nemzet hétfői számában.

  • MTI/Magyar Narancs MTI/Magyar Narancs
Kedvezményes BKV-bérlet: van, aki Strasbourgig megy érte

Az utazási kedvezmények megszűnése háromszázezer rokkantnyugdíjast érint, akiknek áprilistól 40-45 százalékkal kell többet fizetniük a bérletekért. "Míg egy 62 éves nyugdíjas a havi 200 ezer forint nyugdíja mellett jogosult lesz az öregségi kedvezményre, egy 61 és fél éves rokkantnyugdíjas a 40 ezer forintjából csak a teljes árú bérletet veheti meg ezután" - mondta a Magyar Nemzetnek Hegedűs Lajos, a MEOSZ elnöke.

Hegedűs Lajos jelezte: az utazási kedvezmények az ország egyes városaiban már megszűntek, így a BKV egyfajta gesztust gyakorolt azzal, hogy áprilisig még biztosítja a nem öregségi nyugdíjasoknak a kedvezményes bérletek használatát.

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Az Otthon Start hitel tényleg a csalárd osztogatás állatorvosi lova

Hangulatjavító intézkedések özönét zúdítja a kormány a választókra a Pride után, de még a támogatott lakáshitel is arról szól, hogy az állam kivonul a család- és szociálpolitikából, és a felelősséget az egyénre tolja. Hogyan járhatnak jól a magas jövedelműek az új kedvezményes hitellel? Miért maradnak ki a közszféra dolgozói ebből az osztogatásból is? Mi történne, ha nálunk is lengyel mintára emelnék a nyugdíjakat? Három szakértőt kérdeztünk.