Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A köztévé Ma reggel című műsorában Lánczi Tamás, a Századvég politológusa és Filipov Gábor, a Progresszív Intézet elemzője beszélgetett Schmitt Pál államfő hétfői lemondásáról és annak következményeiről.
Filipov Gábor, a Progresszív Intézet elemzője a köztévé Ma reggel című műsorában azt mondta: szerinte "emberi, pszichológiai folyamat" zajlott le Schmitt Pálban, mire eljutott oda, hogy a Parlamentben napirend előtt bejelentse lemondását. Lánczi Tamás, a Századvég politológusa ezzel egyetértve hozzátette: Schmitt "tragédiája, hogy politikai pályafutásának ez a zárómomentuma", és ez akár azt az érzést is keltheti, hogy visszamenőleg megkérdőjeleződik az összes eddig elért eredménye. "Politikai karaktergyilkosság történt az elmúlt három hónapban" - jelentette ki.
A Századvég politológusa szerint az ellenzék hétfőn az Országgyűlésben arra számított, hogy Schmitt Pál nem mond le, az államfő lemondó beszéde után szerinte célt tévesztett az LMP frakcióvezetőjének, Jávor Benedeknek a beszéde, melyet a képviselő "nem hangszerelt át" és Mesterházy Attila MSZP-elnök is "tanácstalan volt".
Filipov Gábor szerint "a pártokon kívül Magyarország nemzetközi tekintélye és hazai nyugalma is sokat profitált" Schmitt lemondásával. "A kormányoldal pedig minimalizálhatta veszteségeit" - tette hozzá a Progresszív Intézet elemzője. "Az utolsó pillanatban jól jött a döntés az ellenzéknek" - vélte Filipov, ám Lánczi ezzel nem értett egyet, szerinte ugyanis az államfő lemondásával "ki lett fogva a szél az ellenzéki pártok vitorlájából".
A lemondásról szóló határozati javaslatra nemmel szavazó vagy tartózkodó fideszes képviselőkkel kapcsolatban Filipov azt mondta: inkább gesztus volt és nem lesz következménye a párton belül. Schmitt Pál lemondása ellen szavazott Szabó Tamás, valamint Wittner Mária fideszes képviselő, illetve Hoffman Pál, Karvalics Ottó és Varga László KDNP-s képviselő.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.