Tetszett a cikk?

A vonatkozó törvény alapján a médiahatóság és annak elnöke semmilyen hatáskörrel nem rendelkezik az MTI működésével kapcsolatban – egyebek mellett ez olvasható Szalai Annamária válaszában, amelyet a távirati iroda üzemi tanácsának nyílt levelére adott. A médiahatóság elnöke azt ajánlotta, hogy a hírügynökség dolgozói forduljanak problémáikkal „a munkáltatók képviselőihez”.

Az MTI üzemi tanácsa és az MTVA telephelyi üzemi tanácsa nyílt levélben kérték pénteken a közszolgálati hírügynökség önállóságának visszaállítását. Szerintük a közmédiában az egyes szerkesztőségek összevonása nem hozta meg a várt eredményt, és sok újítás csak akadályozza őket a munkában.

Panaszkodtak a munkakörülményekre is. Példaként említették, hogy másfél éve nem cserélik az amortizálódott eszközöket, számítógépeket, laptopokat, magnókat, mobiltelefonokat, fényképezőgépeket az MTI-nél.

A médiaszolgáltatásokról és tömegkommunikációról szóló 2010-es törvény egyértelműen szabályozza a közszolgálati médiaszolgáltatás elveit, céljait, szervezetét, tulajdonosi szerkezetét, feladatát, így a nemzeti hírügynökségre vonatkozó rendelkezéseket is, eltérni azoktól nem lehet – írja péntek este közzétett válaszlevelében Szalai Annamária.

Hozzátette: az MTI működésével kapcsolatban sem a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság, sem annak Médiatanácsa, sem az elnöke semmilyen hatáskörrel nem rendelkezik.

A dolgozók által felvetett „bosszantó, a napi működést adott esetben nehezítő munkaszervezési problémák” kivizsgálása, kezelése az érintett gazdálkodó szervezetek menedzsmentjének nem pedig az NMHH-nak vagy az NMHH elnökének a hatáskörébe tartozik – írta még.

Szalai Annamária szerint a problémák „a munkáltatók, az üzemi tanácsok és a szakszervezetek jóhiszemű, jobbító szándékú együttműködésével feltárhatók és orvosolhatók”, ezért kérte a nyílt levél íróit, hogy „forduljanak a munkáltatók képviselőihez”.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!