Budapestre jön Nancy Pelosi

Budapestre érkezik jövő hétfőn Nancy Pelosi, az USA képviselőházának volt elnöke, a demokrata frakció jelenlegi vezetője - derült ki a parlament által pénteken közzétett meghívóból.

  • hvg.hu hvg.hu
Budapestre jön Nancy Pelosi

Nancy Pelosit a parlamentben Kövér László házelnök fogadja majd hétfőn, és nem sokkal dél előtt megbeszéléseket tartanak majd.

Előtte meg is ajándékozzák egymást: Pelosi a két ország közötti diplomáciai kapcsolatok felvételének 90. évfordulója alkalmából a kapcsolatfelvételről kiállított amerikai képviselőházi okmány díszkeretes példányát adja át, Kövér ajándéka pedig az 1925. június 24-én Washingtonban aláírt első barátsági, kereskedelmi és konzuli szerződés kétnyelvű szövegének díszkötésű másolata lesz - közölte a parlament sajtószolgálata.

A tárgyalásokról nem tartanak sajtótájékoztatót.