Kroes a médiatörvényről: "eléggé kínos", amit a kormány csinál

Még mindig nem elégedett Neelie Kroes, az Európai Bizottság alelnöke és digitális politikáért felelős tagja a magyar médiatörvény jelenlegi formájával. Kroes a Figyelőnek adott interjújában elmondta, a kormány továbbra sem tett eleget a neki tett ajánlásoknak, ez pedig "eléggé kínos".

  • hvg.hu hvg.hu
Kroes a médiatörvényről:
Neelie Kroes
AP / Geert Vanden Wijngaer

Neelie Kroes, az Európai Bizottság digitális politikáért felelős tagja, valamint alelnöke a Figyelőnek adott interjújában elmondta, nemcsak ő látja "még mindig csalódást keltőnek a helyzetet", de Thorbjörn Jagland, az Európa Tanács főtitkára szintén nem találja majd teljesen kielégítőnek a magyar kormány válaszát az ajánlásokra.

Mint mondta, szerinte "eléggé kínos" a helyzet, a magyar kormány ugyanis még a kapcsolatfelvétel kezdetén mást ígért, és a médiatörvény legutóbbi módosításai is az Európa Tanács ajánlásainak csak egy töredékét vették figyelembe.

Kroes rámutatott, az Európa Tanács 66 független ajánlást fogalmazott meg a médiatörvénnyel kapcsolatban, a magyar törvénymódosítások azonban csak 11-et érintenek. "Továbbra is elvárásunk a magyar kormánnyal szemben, hogy miként arról korábban megállapodtunk, feleljen meg a jelentésben foglaltaknak, s garantálja az európai normákat" - mondta a biztos. Az Európai Bizottság továbbra is aggódik, és most részletekbe menően vizsgálja a szöveget.

A biztos elmondta, a homályos tartalomszabályozást, valamint a médiahatóság elnökének és a Médiatanács tagjainak függetlenségét tartják a leginkább aggályosnak, ezért szerintük meg kell változtatni a választási procedúrájukat.

A telefonadóval kapcsolatban Neelie Kroes azt mondta, szerinte a fogyasztókkal csak a tényleges költségeket kellene megfizettetni, de az Európai Bizottság egyelőre csak tanulmányozza a kérdést, még korai lenne bármit is mondani róla.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?